archive8 Gusht, 2019 - 23:22

Sporti

Liridon Balaj nënshkruan me FC Aarau

Ish-futbollisti i Besës dhe Llapit, Liridon Balaj ka nënshkruar me skuadrën e re. Bëhet fjalë për atë zvicerane, Aarau, ku tash e tutje Balaj do të mundohet ta djersitë në mënyrën më të mirë të mundshme, shkruan GazetaBlic. Këtë transferim e ka mundësuar menaxheri Leonard Berisha. Ky i fundit njihet...
Lajme

Pamje nga dasma e djalit të Halil Kastratit

Halil Kastrati është humanisti më i njohur shqiptar që ka ndihmuar shumë familje shqiptare me vështirësi ekonomike. Shoqata e tij ‘Jetimët e Ballkanit’ është një prej organizatave humanitare shqiptare më të suksesshmet deri më tash, shkruan ORAinfo. Halili tashmë është shumë aktiv edhe në rrjetet sociale, me postime të ndryshme....
Lajme

Pse po largohen pushuesit nga Shëngjini, bien çmimet e akomodimit

Shëngjini është bregdeti më i afërt për shqiptarët e Kosovës, pasi nga Prizreni te plazhet e Ranës së Hedhun duhen vetëm dy orë. Ky avantazh e bëri mjaft të frekuentuar qytetin e vogël të Veriut, i cili më parë shërbente vetëm për banorët përreth.Kërkesa në rritje për pushime nxiti ndërtimin...
Lajme

LDK drejt zyrtarizimit të koalicionit me Vetëvendosjen

LDK-ja po përgatitet për një koalicion me Lëvizjen Vetëvendosje, para zgjedhjeve të parakohshme parlamentare që do të mbahen në fund të shtatorit ose në fillim të tetorit. Burimet e Syri.net Kosova kanë thënë se ende nuk ka një pajtim se kush do t’i prijë listës së përbashkët dhe cili do...
Lajme

Humb jetën një pushues në Vlorë

Nga qyteti i Vlorës raportohet se një tjetër pushues është mby,tur mesditën e kësaj të enjte në plazhin e Zvërnecit. Personi identiteti i të cilit ende nuk bëhet i ditur, me gjithë përpjekjet e Rojës Bregdetare nuk doli gjallë nga deti. Ai ishte futur thellë në det me not, por...
ShowBiz

Nëna e bën horë Rita Orën pse bleu bikini të vogla

Rita Ora kohët e fundit ka bërë nam me paraqitjet e saja. Bukuroshja në këto ditë të nxehta po sjellë imazhe mjaft atraktive, ku më shumë përflitet për bikinit e saj. Këtë kohë, u komentua tejet shumë në mediat rozë, se cila është arsyeja pse artistja preferon bikini që janë...
Shëndeti

Dëshironi të lindni djalë, hajeni këtë frut

Që nga kohët më të lashta gratë janë përpjekur të ndikojnë në gjetjen e fëmijës së tyre. Nuk është diçka e re nëse doni të bëni djalë dhe të mundoheni që të keni një djale. Nënat në të gjithë botën kanë bërë gjithçka nga pirja e qumështit për vajza e...
Lajme

Vetëvendosje është shumë afër nënshkrimit të koalicionit me këtë parti

Lëvizja Vetëvendosje dhe Alternativa janë në bisedime të avancuara për të arritur një marrëveshje bashkëpunimi për zgjedhjet e ardhshme parlamentare, ka thënë kryetarja e Alternativës, Mimoza Kusari-Lila. Në një intervistë të mërkurën në mbrëmje, Kusari-Lila u shpreh se “ka mbetur që në ditët në vijim” të formalizohet marrëveshja mes Alternativës...
Lajme

I nxehti i madh po vjen në Kosovë, ja ҫfarë thotë Sylë Tahirsylaj

Janë paralajmëruar temperatura të larta për ditët e ardhshme në Kosovë. Temperaturat në vendin tonë kanë shënuar rritje ditët e fundit, por sipas profesorit Sylë Tahirsylaj, kjo gjendje është krejtësisht normale. Eksperti i meteorologjisë, Sylë Tahirsylaj, ka treguar se pse po mbretëron aktualisht kjo klimë, temperaturat maksimale të shënuara ndonjëherë...
1 2
Page 1 of 2