archive7 Gusht, 2019 - 21:39

Lajme

Ky është parashikimi i motit për 5 ditët e ardhshme

Moti në ditët e ardhshme do të jetë përvëlues, ku temperaturat do të arrijnë deri në 26 C, parashikon “Prishtina Weather”. Sipas parashikimeve të fundit vapa afrikane pritet të zgjasë së paku deri nga mesi i javës së ardhshme, e më pas temperaturat pritet të zbresin përreth vlerave mesatare, me...
Sporti

Rashica nuk është kosovari i vetëm te Werder Bremen

Ekipi gjerman i futbollit Werder Bremen përpos Milot Rashicës në radhët e veta do ta ketë edhe një futbollist shqiptar. Bëhet fjalë për 14 vjeçarin Leon Zeqiraj, i cili është me prejardhje nga Istogu do ta veshë fanellën e Werderit nga edicioni i ardshëm , njoftn Nord24.de Zeqiraj është transferuar...
Lajme

Mustafa: Nuk preferoj të jem kandidat për kryeministër

Isa Mustafa në një dalje për medie pas mbledhje së Këshillit të përgjithshëm të LDK-së, deklaroi se janë diskutuar dy gjëra themelore: Kostituimi i Këshillit të Përgjithshëm dhe për Çështjet e zgjedhjeve, raporton Korrespodenti. Ai thotë se duke filluar nga nesër do të bëhet konstituimi i degëve dhe programin qeverisës....
Lajme

Veseli: S’ka më kryeministër me qira

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Kadri Veseli, ka thënë se partia e tij nuk përkrah një qeveri teknike dhe se zgjedhjet janë e vetmja mënyrë për të dalë nga kriza. Veseli, i cili mban postin e kryetarit të Kuvendit, ka thënë se PDK ia ka dhënë dy herë...
Lajme

Erërat e fuqishme rrëzojnë kamionët në Gjermani!

Përderisa në rajonin tonë moti është stabilizuar plotësisht si pasojë e depërtimit të masave ajrore stabile anticiklonike, në shumë pjesë të Evropës vazhdon të mbajë mot mjaft jostabil dhe me stuhi të fuqishme verore. Dje në një pjesë të Gjermanisë pati erëra aq të fuqishme gjatë një shtrëngate saqë një...
Sporti

Klubi i njohur evropian ofron 36 milionë euro për Shaqirin

Raportet nga Zvicra thonë se Monaco ia ka vënë syrin futbollistit kosovar, i cili nuk kishte hapësira të mjaftueshme tek Liverpooli në pjesën e dytë të sezonit Afati kalimtar i verës në Angli do të mbyllet pas më shumë se 24 orësh dhe klubet e Premierligës po planifikojnë t’i bëjnë...
Lajme

Edhe tri parti të reja pritet t’i shtohen Kosovës

Edhe tri parti të reja pritet t’i shtohen Kosovës, pasi ato të certifikohen nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ). Pas këtij certifikimi, Kosova do të ketë gjithsej 55 subjekte politike, të cilat mund të dalin të kërkojnë mbështetjen qytetare në zgjedhjet që pritet të mbahen së shpejti. Partia Balliste, Partia...
1 2
Page 1 of 2