archive6 Gusht, 2019 - 23:05

Interesante

Pacienti gabimisht bëhet synet dhe fiton 20.000 funte

Britaniku Terry Brazier, i cili gabimisht bëhet synet në një spital në qytetin anglez Luster, ku kishte shkuar për një operacion rutinë në prostatë, ka marrë dëmshpërblim prej 20.000 funteve. Braizer 70 vjeç kishte shkuar në spital për një intervenim të thjesht, por kishte ndodhur një gabim. Kur ai ishte...
Lajme

Kështu do të jetë moti në Kosovë të mërkurën e të enjten

Vala e të nxehtit afrikan ditëve në vijim do të vazhdojë të shtrihet mbi rajon, duke vazhduar me rritje të theksuar të temperaturave mbi vlera mesatare, parashikon Prishtina Weather. “Fushat e presionit të lartë mbi rajonin e Mesdheut do të vazhdojnë të kushtëzojnë mot kryesisht të kthjellët dhe me diell”,...
ShowBiz

Zëvendëskryeministri shfaqet si DJ, mes femrave me bikini

Zëvendëskryeministri italian, Matteo Salvini, është shfaqur si DJ në një video të postuar në mediat sociale. Salvini, i cili është njëkohësisht edhe ministër i Brendshëm i Italisë, shfaqej duke u argëtuar me muzikë të mirë dhe në prani të femrave të veshura me bikini. Në një moment turma këndon me...
Lajme

Jakup Krasniqi i bënë ofertë për koalicion PDK’së, por ka një kusht!

Kryetari i Këshillit Kombëtar të NISMA Socialdemokrate Jakup Krasniqi, i ka bërë ofertë për koalicion parazgjedhor Partisë Demokratike të Kosovës. Krasniqi, pohon se për të arritur marrëveshje bashkëpunimi mes NISMA-s dhe PDK-së, kjo e fundit duhet t’i plotësojë disa kërkesa të tyre, duke nisur nga posti i Kryeministrit. “Sipas mendimit...
Op/Ed

Politika, profesioni më fitimprurës ne Kosovë!

Nga Agim Krasniqi Në një vend normal ku ka norma e ka përgjegjësi morale, institucionale dhe juridike, vështirë se do të gjenim një politikan që do të vraponte për poste institucionale si në rastin e Kosovës. Por kjo nuk po ndodh në Kosovë, kjo për faktin se politikanët po dalin...
ShowBiz

Kur Dua Lipa “shqiptarizon” edhe te dashurin e zemres

Modeli i njohur, Anwar Hadid ka vetëm pak javë që shijon historinë e dashurisë me Dua Lipan dhe e mbështet në çdo angazhim. Ai ishte në Kosovë për tre netët që u zhvillua festivali Sunny Hill, i organizuar nga babai i këngëtares, Dukagjin Lipa. Duket se atij i ka pëlqyer...
Lajme

Shoferët që pinë cigare gjatë vozitjes do të gjobiten me 1500 euro

Reforma në ligjet greke të komunikacionit ka sjellë gjoba të reja për shoferët që pinë cigare gjatë vozitjes së automjeteve. Rregulloret e reja të trafikut dhe një fletëudhëzim të publikuar nga Ministria greke e Shëndetësisë thonë se shoferët e taksive, autobusëve apo çfarëdo automjeti tjetër publik, që pinë cigare ndërsa...
1 2 3
Page 1 of 3