archive5 Gusht, 2019 - 23:57

Lajme

“Isa Mustafa e sheh ëndërr çdo natë koalicionin me PDK’në”

Ministri në detyrë i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka thënë se koalicioni me Partinë Demokratikë të Kosovës, është ëndrra që kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, e sheh çdo natë. Ai ka thënë që kur është demokracia në Kosovë, Mustafa është mësuar me humbjen e zgjedhjeve. “Këto që janë...
Lajme

Federica Mogherini do të merr pension 20 mijë euro në muaj

Gazeta italiane “Il fatto quotidiano” ka zbuluar dokumentin e Komisionit Europian ku janë përcaktuar pensione stratosferike për zyrtarët e lartë të saj. Sipas këtyre të dhënave kreu në ikje i këtij institucioni Jean Claude Juncker do të përfitojë një pension 22 mijë euro në muaj, ndërsa Federica Mogherini, 20 mijë...
Lajme

Dalin pamjet, polici tërheq zvarrë kolegun

Polici, Bashkim Ahmeti, dyshohet se ka tërhequr zvarrë me veturën e tij të tipit “Golg IV” në distancën prej 30 metrave, njërin prej dy kolegevë të tij të Njësisë Speciale (NJSI). Situata është tensionuar aq shumë për shkak të një mosmarrëveshjeje në trafik, saqë në një moment Ahmeti ua ka...
Tech

Instagram dhe WhatsApp do t’i ndërrojnë emrat, ja si do të quhen

WhatsApp dhe Instagram do të marrin emërtime të reja, si pjesë e një projekti të ri-emërimit të ‘Facebook’. Të dy aplikacionet do të njihen si “WhatsApp nga Facebook” dhe “Instagram nga Facebook”. Masa e ndërmarrë është pjesë e një ndryshimi më të gjerë drejt lidhjes së tre aplikacioneve dhe sjelljes...
Lajme

Nisma i thotë JO koalicionit me LDK’në, PDK’në dhe VV’në

Sekretari i Përgjithshëm i Nismës Socialdemokrate, Bilall Sherifi, ka thënë se kjo parti politike nuk do të bëjë koalicion parazgjedhor me LDK-në, PDK-në e LVV-në, duke e lënë të hapur mundësinë për vazhdim bashkëpunimi me AAK-në. Duke folur në “Imazh”të RTK-së, ai ka thënë se vullneti është që të shkohet...
Lajme

Kadri Veseli mbledh partinë urgjentisht

Kadri Veseli, kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), ka mbledhur urgjentisht strukturat e kësaj partie. Ende nuk dihet se për çfarë do të diskutohet në këtë mbledhje. Mirëpo kjo urgjencë e Veselit raportohet të vijë pas caktimit të datës së shpërndarjes së Kuvendit të Kosovës. Në mbledhjen e Kryesisë...
Lajme

Pasi u acarua me të moshuarin, Haradinaj i vërsulet keq edhe Agim Bahtirit

Bashkëbisedimi me qytetarët e Mitrovicës i organizuar nga Nexhmedin Spahiu, në të cilin ishin të pranishëm kryeministri në dorëheqje Ramush Haradinaj e kryetari i Komunës Jugore të Mitrovicës, është përcjellë me tensione të shumta, shkruan Gazeta Express. Fillimisht kishte qenë kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili ishte acaruar me...
1 2
Page 1 of 2