archive4 Gusht, 2019 - 22:07

Lajme

Nëse shpërndahet Kuvendi, Kosova humb hiq më pak se 90 milionë euro

I gjithë spektri politik në Kosovë është bërë gati për zgjedhjet e parakohshme. Madje, po pritet që edhe Kuvendi i Kosovës të shpërbëhet brenda ditëve. E kjo ka lënë shumë projektligje të pavotuara. Një ndër to është edhe “Projektligji për ratifikimin e Marrëveshjes financiare për IPA 2018”. Sipas Demush Shashës...
Lajme

Vetëvendosjes sot iu bashkua edhe një njeri i fuqishëm

Lëvizjes Vetëvendosje sot i është bashkuar Prof. Dr. Jahja Koka.Këtë e bëri të ditur përmes një postimi, kryetari i kësaj partie, Albin Kurti. Kurti ka treguar edhe biografinë e Kokës.I lindur në Gjakovë ai është me prejardhje nga një familje dëshmorësh dhe patriotike nga Shqipëria. Shkollën fillore dhe të mesme...
Lajme

Shteti evropian që e paguan rininë për të mos i ikur

Të qenit i ri dhe polak kurrë nuk ka qenë kaq fitimprurës. Një ligj i ri që hyri në fuqi këtë javë në Poloni heq taksën në të ardhura për afro 2 milionë punëtorët e rinj. E krejt kjo është mënyrë e Qeverisë për t’i dhënë fund tkurrjes dramatike të...
Lajme

Humb jetën një pushues në plazhin e Durrësit

Një tjetër pushues ka humbur jetën në plazhet shqiptare, kësaj here në plazhin e Spillesë në Durrës. Mësohet se 60 vjeçari ka hyrë për tu larë në det dhe nuk ka dalë më prej aty. Nuk ka ende të dhëna nëse pushuesi ka humbur jetën si pasojë e fundosjes apo...
Sporti

Sezoni i dasmave, Milot Rashica i jep fund beqarisë

Milot Rashica dhe e dashura e tij Belkiz Kera kanë vendosur t’i japin fund beqarisë. Çifti kanë filluar përgatitjet për dasmë përderisa Belkizi ka organizuar sot kanagjegjin. Në këto fotografi e dashura e Rashicës shihet me veshje tradicionale të nusërisë....
1 2
Page 1 of 2