archive3 Gusht, 2019 - 23:54

Lajme

Moti nesër dhe ditëve në vazhdim!

Nesër në Kosovë do të mbajë mot mjaft i ndryshueshëm. Do të ketë intervale kohore me diell dhe zhvillime të fuqishme të vranësirave konvektive të cilat do të kushtëzojnë rrebeshe lokalisht të fuqishme shiu me vetëtima, bubullimë dhe mundësi edhe për breshër. Pritet freskim i motit dhe priten erëra të...
Lajme

Pamje të rënda nga aksidenti mes katër veturave në Rrugën e Kombit

Një aksident ka ndodhur sot në rrugën e Kombit, përkatësisht në afërsi të Rubikut. Në këtë aksident janë përfshirë katër vetura, ndërsa janë lënduar si persona. Sic shihet në këto pamje të siguruara nga Gazeta Korrespodenti, njëra nga veturat është rrotulluar, derisa Policia është në vend të ngjarjes. https://www.youtube.com/watch?v=ZZwX3I_kxnY...
Lajme

Gazetarja irritohet keq: Kur s’ju pëlqen Shqipëria, pse vini more?

Përmes një statusi në Facebook, Erjona Rusi, gazetare nga Shqipëria, ka treguar përvojën e saj gjatë një udhëtimi me aeroplan. "Ndërsa avioni i afrohej Rinasit, dëgjoj një shqiptare nga këto që jeton në Angli: Sa qytet i shëmtuar (i është referuar Tiranës). Një pyetje kam për ju që vini çdo...
Lajme

Sabri Hamiti heq dorë nga të qenit pjesë aktive e LDK’së

Ish deputeti për disa legjislatura në Kuvendin e Kosovës nga radhët e LDK-së, Sabri Hamiti, ka marrë vendim sot për të mos qenë më pjesë aktive e kësaj partie. Ai e ka ndërprerë rrugëtimin e tij ndonëse sot është zgjedhur pjesë e Këshillit të Përgjithshëm, transmeton Klan Kosova. Këtë e...
Lajme

Koha kur Albini e ‘çmontonte’ Baton Haxhiun

Raportet ndërmjet Baton Haxhiut dhe Vetëvendosjes, veçanërisht Albin Kurtit, janë tepër acaruese. Urrejtja e Baton Haxhiut ndaj kësaj partie, ka bërë që Vetëvendosja ta bojkotojë tërësisht televizionin e tij, ndërsa më herët ishte edhe një debat i ashpër ndërmjet Haxhiut dhe Kurtit. Kurti në atë kohë përball Baton Haxhiut, e...
Lajme

Kryetari i LDK’së kërkon shpërndarjen e Parlamentit

Isa Mustafa, lideri i rikonfimruar i LDK’së, ka kërkuar shpërndarjen e Parlamentit të Kosovës pasi aktualisht vendi s’ka Qeveri. Ai ka thënë se LDK do të procedojë kërkesën për shpërndarjen e Parlamentit. Isa Mustafa e ka të qartë se shpejt do të ketë zgjedhje të reja të jashtëzakonshme pasi Kosova...
Lajme

Aksident trafiku në Prizren

Një aksident trafiku mes dy veturave ka ndodhur në rrugën Prizren-Prevallë. Nuk dihet nëse ka persona të lënduar, ndërkaq sipas fotografive nga vendi i ngjarjes, dëmet materiale janë të kosniderueshme. Policia ka dalë në vendin e ngjarjes dhe po e heton rastin....
1 2
Page 1 of 2