archive2 Gusht, 2019 - 21:58

Lajme

Letra e kosovares që nuk u pranua në Fakultetin e Mjekësisë: M’fal Kosovë që mezi s’po pres me ikë prej teje

Gresa Berisha një kandidate për studente në Fakultetin e Mjekësisë përmes një letre të publikuar në llogarinë e saj në Facebook ka shfaqur dëshpërimin për mospranimin në këtë fakultet. Ajo ka përmendur zhgënjimin që i kanë shkaktuar institucionet kosovare kur premtuan për rritjen e numrit të studentëve në këtë njësi...
Lajme

Përurohet rruga Bardh i Madh – Lismir – Fushë Kosovë

Ministri i Infrastrukturës dhe Transportit Pal Lekaj, të premten ka përuruar rrugën Bardh i Madh–Lismir–Fushë Kosovë. Përmes një postimi në Facebook, bëhet e ditur se ndërtimi i kësaj rruge ëshhtë investim i kësaj ministrie. “Ministri Pal Lekaj tha se ndihet mirë që u finalizua ky projekt që i kursen kohë...
Lajme

Rashica për Bild: Kosovarët janë të çmendur pas futbollit

Prestigjiozja gjermane “Bild” i ka kushtuar një hapësirë të rëndësishme një interviste me futbollistin e Werder Bremenit dhe të Kombëtares së Kosovës, Milot Rashica. Ai luan me Bremenin që nga fillimi i vitit 2018 dhe tashmë është shndërruar në pikë referimi në skuadër falë impaktin që ka pasur në lojë...
Lajme

Pas vendimit të Thaçit, ky është reagimi i Haradinajt

Presidenti Thaçi mori vendim zyrtar, ku kërkoi nga koalicioni PAN që të propozojë një kandidatë për kryeministër, pa vendim për zgjedhje të parakohshme. E menjëherë pas vendimit të Thaçit, kryeministri Haradinaj ka publikuar në Facebook-un e tij arritjet e qeverisë ku ai e udhëhoqi, e që sipas tij, janë 24...
Shkencë

Zbulohet një planet i banueshëm?

Njëherazi tre planete kanë vërtetuar astronomët jashtë sistemit tonë diellor. Njëri prej tyre, GJ 357 d, madje mund të jetë i banueshëm. Megjithatë tani për tani atje është ende ngricë. Në fakt studiuesit donin vetëm të vërtetonin ekzistencën e një planeti, për të cilin prej kohësh ata mendonin se ekzistonte....
1 2 3
Page 1 of 3