archive1 Gusht, 2019 - 23:50

Lajme

Njoftim urgjent për mërgimtarët kosovar

Qendra Kosovare për Menaxhim Kufitar i ka inkurajuar bashkatdhetarët që të shfrytëzojnë pikën kufitare të Mutivodës. Ata përmes një postimi në Facebook, thonë se për të shmangur pritjet e gjata në Pikën Kufitare Merdarë, bashkatdhetarët mund të përdorin pikat tjera kufitare përfshirë edhe atë në Mutivodë. “QKMK inkurajon të gjithë...
Lajme

Më në fund vjen një lajm i madh: Kosovarët mund të udhëtojnë pa viza

Në mbledhjen e Këshillit të Ministrave, më 31 korrik, është miratuar projektligji i ri “Për Shtetësinë”. Në projektligjin që do i dorëzohet Parlamentit ka disa ndryshime thelbësore, siç është Neni 6 ku parashikohet “Fitimi i shtetësisë me origjinë”. Aty parashikohet: 1.Shtetësia shqiptare fitohet nga i huaji, të paralindurit e të...
Lajme

Aksident i rëndë në Istog

Një aksident i rëndë ka ndodhur në fshatin Bollopojë të Istogut. Sipas informacioneve nga vendi i ngjarjes, nga ky aksident ka edhe të lënduar. Nga pamjet e siguruara, një veturë e tipit ‘BMW’ me tabela të Zvicrës ishte njëra nga veturat e aksidentuara....
Lajme

Kamishi: Jemi para LDK’së, do t`i fitojmë zgjedhjet

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Bekim Haxhiu, i njohur si Kamishi, ka thënë se në bazë të sondazheve të fundit është PDK-ja që del subjekti i parë. Haxhiu ka deklaruar se PDK’ja është 2 përqind para LDK-së. “Në sondazhet e fundit partia e...
ShowBiz

‘Pajtesa’ ia sheh hajrin muajit të mjaltit

Fiona Gllavica apo ndryshe e njohur si “Pajtesa” është ndër aktoret më të suksesshme në vend, gjë që e ka dëshmuar me rolet e saj, shkruan “Kosovarja”. Aktorja Gllavica ditë më parë i dha fund beqarisë, duke kurorëzuar me martesë dashurinë e saj me Arbnor Pacollin. Dasma e saj madhështore...
Lajme

Pushuesit në plazhet e Vlorës përballen me një shqetësim serioz

Papastërtia mbetet një nga ankesat kryesore të pushuesve shqiptarë dhe të huaj që tashmë kanë mbushur plazhet. Kryesisht përgjatë Plazhit të Vjetër, ata thonë se hasin jo rrallë mbeturina dhe po ashtu qen endacakë, të cilët janë kthyer në një shqetësim të vazhdueshëm. Pushuesi: Lë shumë për të dëshiruar plazhi....
Lajme

Gjesti i Bekim Jasharit, që duhet të jetë model për të tjerët

Kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, i është bashkuar fushatës vetëdijesuese për ngasësit në komunikacion “Mbaji duart në timon e jo në telefon!” dhe “Stop alkoolit gjatë vozitjes!”. Në një postimi në Facebook, ka shkruar se “na duhet e gjithë vëmendja gjatë ngasjes, pasi vetëm ne mund të ndihmojmë...
Lajme

Vjosa Osmani kandidate e LDK-së për kryeministre?

Ambiciet e dy nënkryetarëve të LDK-së Agim Veliu e Lutfi Haziri dhe tendenca për përçarje të mëdha në Kuvendin Zgjedhor të LDK-së të 3 gushtit kanë imponuar Isa Mustafën që të mbetet edhe më tutje në krye të LDK-së. Kështu raporton Botapress, një media e afërt me LDK-në. Sipas këtij...
1 2 3
Page 1 of 3