archiveGusht 2019

Lajme

Largohet nga Kosova ambasadori më i dashur

Ai u bë nervoz e qeshi, kur kësi ndjesie kishin edhe qytetarët e Kosovës. Andaj këta të fundit sot edhe u ndjenë keq kur kuptuan se Ruairi O’Connell e përfundoi misionin e ambasadorit. Diplomati që fliste shqip rrjedhshëm, sipas tyre, është vështirë i zëvendësueshëm. https://youtu.be/wRqAeuMQXWg...
Lajme

Kurti prezanton aderimin e radhës në Vetëvendosje

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka thënë se Mentor Hyseni është anëtarësuar në këtë parti. Kurti ka shkruar në llogarinë e vet në “Facebook” se Hyseni aktualisht është duke përfunduar doktoraturën në fushën e Financave dhe Ekonomisë Ndërkombëtare në Qendrën Europiane për Paqe dhe Zhvillim, Universiteti i Paqes themeluar...
Lajme

Ilir Deda tërhiqet nga gara zgjedhore, ja kë e lë fajtor

Ish deputeti i Kuvendit, Ilir Deda, nuk do të garojë në zgjedhjet e 6 tetorit. Përmes një njoftimi publik, Deda thotë se ka refuzuar që të bëhet pjesë e politikave primitive, teksa ka kërkuar mirëkuptimin e përkrahësve të tij për këtë vendim. Postimi i tij i plotë: TRIUMFI I INTERESIT...
Sporti

Chelsea dështon përsëri në shtëpi, tronditet në fund

Skuadra e Chelseat nuk ka arritur të marrë më shumë se një pikë nga ndeshja në shtëpinë e saj kundër Sheffield United. Ndeshja e parë e kësaj jave në Premierligë, u mbyll me rezultat 2 me 2. Abraham shënoi dy golat e parë në ndeshje, por kjo epërsi u shkri...
Lajme

Berisha demanton Shaqirin: Kosovari që vdiq në Serbi nuk është varrosur, spitali ende në pritje që dikush ta tërheq kufomën

Kryetar i Amzës së Shqiptarëve në Serbi, Demo Berisha, është shprehur mjaft i shqetësuar me deklaratat e e Xhelal Shaqirit nga zyra ndërlidhëse e Kosovës në Serbi, se shtetasi i Kosovës nga komuniteti egjiptian me emrin Imer Kerelaj, nga Gjakova, i cili kishte vdekur muajin e kaluar në Serbi, është...
Sporti

Këtë goditje nuk mund ta ndalë Barcelona

Osasuna-Barcelona, ndeshje e vlefshme për javën e tretë të kampionatit spanjoll ka nisur me një “golazo” të realizuar nga vendasit. Autori i këtij golit ka qenë Roberto Torres, i cili ka shtangur Ter Stegen me një predhë në minutën e shtatë....
Lajme

Sondazhi në Shqipëri: PDK prin bindshëm me vota, LDK e katërta

Një muaj para fillimit të zgjedhjeve, veç se kanë filluar sondazhet nëpër mediume të ndryshme në Kosovë e në Shqipëri. Sondazhi i fundit i bërë nga Top Channel, e nxjerrë bindshëm fituese PDK-në e Kadri Veselit, shkruan lajmi.net. Me një përqindje prej 41.94%, PDK prinë bindshëm para VV-së me 35.61%....
Lajme

Këshilltari i Haradinajt me akuza të rënda për LDK’në

Erolld Belegu, anëtar i ri i AAK’së dhe këshilltar i Kryeministrit, e ka akuzuar LDK’në si parti që nuk merr vendime dhe i jep mundësi të keqes. Në një koment në fb, Belegu ka thënë se LDK e ka bërë President Hashim Thaçin dhe dështoi të bëjë koalicion me Vetëvendosjen...
Lajme

Çfarë befasish do të ketë pas 6 tetorit?

Mbrëmë në mesnatë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka mbyllur afatin për aplikim për koalicionet parazgjedhore, për zgjedhjet e jashtëzakonshme të 6 tetorit. Koalicioni VAKAT, ai AAK-PSD, koalicioni NISMA-AKR-PD, pastaj PDS –NPK janë katër koalicionet që deri në afatin e fundit janë dorëzuar në KQZ. Për njohësit e çështjeve politike, pas...
1 2 3 67
Page 1 of 67