archiveKorrik 2019

Lajme

Haradinaj: Jam në Paris, për ta përshpejtuar liberalizimin e vizave

Kryeministri Ramush Haradinaj ka bërë të ditur se ka udhëtuar në Paris, siç thotë për të shtyrë para agjendën e liberalizimit të vizave. Ai thotë se Kosova ka përmbushur të gjitha kriteret e vendosura dhe është koha e fundit për reflektim dhe vendim të merituar për kosovarët, shkruan Reporteri.net. Postimi...
Lajme

Shpallen fituesit në 11 bashkitë e para, PS dominon me mbi 90%

Ka përfunduar në 11 Bashki procesi i numërimit të votave. Kështu, PS ka arritur të marrë për herë të parë pas shumë kohësh bastionin e Partisë Demokratike, Bashkinë e Tropojës. Përballë Byberi garonte vetëm kandidati i Bindjes Demokratike, Edison Hasanaj, i cili ka fituar vetëm 177 vota. Ndërkohë që Rexhë...
Biznes

Ku do të ndërtohet fabrika e Volkswagen’it në Ballkan

“Volkswagen ka vendosur të nisë negociatat konkrete për një fabrikë të re të prodhimit të shumëfishtë në Evropë, me vendet e mbetura potenciale”, deklaroi kryetari Herbert Diess. “Vendimi u mor në takimin mbikëqyrës të majit, në mbledhjen e përgjithshme vjetore të Volkswagen në Berlin”, sipas një deklarate të postuar në...
Lajme

Humb jetën një kosovar në bregdetin e Durrësit

Një turist ka humbur jetën sapo është futur në det për tu larë. Burime nga policia bëjnë me dije se rreth orës 12:46, në lagjen Nr.13,Durrës, shtetasi S.A., 49 vjeç, banues në Gjermani, është futur në det dhe ka gjetur vdekjen. Personi është shtetas nga Kosova, por banues në Gjermani...
Lajme

Niveli i ujit në Liqenin e Batllavës dhe Badocit ka rënë dukshëm

Kështu ka bërë të ditur Ilir Abdullahu, kryeshefi i Kompanisë Rajonale të Ujësjellësit “Prishtina”. Abdullahu ka thënë se momentalisht niveli i ujit në Liqenin e Batllavës është minus 4.3 metra nga niveli maksimal ndërkaq në Liqenin e Badocit niveli i ujit nga niveli maksimal është minus 5.8 metra. Ai ka...
1 69 70 71 72
Page 71 of 72