archiveKorrik 2019

Auto

Vetëm 10 minuta pasi e nxori veturën nga auto-salloni që i kushtoi 250 mijë dollarë, i ndodhi ajo që s’e priste

Pronarit të një veture super sportive McLaren 600 LT, i është konfiskuar përkohësisht vetura nga policia kanadeze për shkak të vozitjes së shpejtë. Bëhet fjalë për një 39-vjeçar nga Vankuveri, i cili është ndalur për shkak të tejkalimit të shpejtësisë dhe atë vetëm 10 minuta pasi e nxjerri nga auto-salloni...
Lajme

Ndërroi jetë komandant `Leka`, varrimi sot në Komoran

Dje më 30.06.2019 nga një sëmundje e rëndë ndërroi jetë Ragip Mulaku i lindur më 22.02.1961. Ai ishte veteran dhe invalid i njohur si kamandant "Leka" i cila ka shërbyer në Brigadën 121 Batalioni i parë "Ymer Alushani". Po ashtu ai ka punuar në administratën komunale të Drenasit. Homazhet e...
Lajme

Hiqet monopoli në homologimin e veturave

Me 62 vota për, Kuvendi i Kosovës ka miratuar rezolutën për heqjen e monopolit lidhur me shërbimin e homologimit të veturave. Nga 65 deputetë sa ishin të pranishëm, 62 vota ishin pro, dhe 2 abstenime. Me këtë rast, deputeti Nait Hasani tha se me rezoluta nuk po arrihet asgjë, prandaj...
Lajme

Edhe Hajdar Beqa i del kundër Kadri Veselit

Me vendimin e Kadri Veselit për largim nga detyra zyrtare të bashkëpartiakëve që kanë aktakuza nuk po pajtohen disa nga themeluesit e PDK-së. Sami Lushtaku e Sokol Bashota vazhdojnë t’i mbajnë postet e tyre si krerë të PDK-së në Skenderaj e në Klinë ndonëse kanë të ngritura aktakuza. Njohës të...
Lajme

Veseli: Duhet të tregohemi më të mençur se Serbia

Në Kuvendin e Kosovës është duke u zhvilluar seancë e jashtëzakonshme ku në rend të ditës është vetmen një pikë ajo e situata aktuale e shqiptarëve në Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë. Dersia sa deputet e partive folën dhe dhanë konstatimet mbi gjendjen e cila mbizotëron në këto vende të banuara...
1 68 69 70 71 72
Page 70 of 72