archiveKorrik 2019

Sporti

Zëri i Radio K4 në FIBA Women’s European Championship 2019

Kryeqyteti i Kosovës, Prishtina, do të jetë arenë e ndeshjeve të mëdha të basketbollit që do të zhvillohen prej 3 deri më 11 gusht, në kuadër të Kampionatit Evropian të Femrave U-20. Ndeshjet e këtij Evropiani do të zhvillohen në Pallatin e Rinisë dhe të Sporteve e po ashtu në...
Lajme

Dhurata Hoxha: Nëse shkojmë në zgjedhje shtyhet liberalizimi i vizave

Ministrja e Integrimeve Evropiane Dhurata Hoxha, po e konsideron se procesi i liberalizimit të vizave do të zvarritet edhe më tej nëse në Kosovë do të mbahen zgjedhje të jashtëzakonshme. Hoxha ka deklaruar për “Zërin” se ndërrimet në qeverisje nuk i bëjnë mirë procesit integrues të vendit. “Ndërrimet në qeverisje...
Shëndeti

Arra mund të kurojë plotë 10 sëmundje

Fruti i arrës përmban deri në 60% yndyrë. Gjithashtu përmban karbohidrate, albumin, fosfor, kalium, kalcium etj. Është i pasur gjithashtu me vitaminat C, B, P, A, vaj eterik dhe lëndë ngjyrosëse. Lëngu që merret pas zierjes së gjetheve tëarrës përdoret për pastrimin e gjakut, kundër sëmundjeve të mushkërive, të lëkurës...
Lajme

Ja se si do të jetë moti gjatë dy ditëve të ardhshme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka publikuar parashikimin e motit për të mërkurën dhe të enjten. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, në pjesën e parë të dy ditëve të ardhshme do të mbajë mot kryesisht me diell, pasdite me vranësira të dendura të cilat vende-vende do të sjellin reshje shiu të...
Lajme

Parashikimi i Korab Sejdiut: Ja kush do ta formojë qeverinë e re

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Korab Sejdiu, ka vlerësuar se qeverinë e ardhshme të vendit duhet ta udhëheqë një koalicion prej dy partish. Sejdiu ka thënë në emisionin “DPT Te Fidani”, në televizionin T7, se Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje duhet t’i bashkojnë forcat për të drejtuar vendin....
ShowBiz

‘Je shumë gocë e bukur’, Fero i bën diss Unikkatilit

Fero dhe Unikatili prej kohësh kanë pasur mosmarrëveshje dhe armiqësi me njëri-tjetrin dhe duket se raportet sa vinë e përkeqësohen. Në koncertin e mbajtur në Mitrovicë, Unikaltili e thumboi Feron duke brohoritur në drejtim të publikut me fjalët: “Unë jam baba, nona, gjyshi, tonat”. Ndërsa Fero ka pranuar se disa...
ShowBiz

A e dini se cila aktore e njohur është kjo?

Ajo është martuar dje. Ajo është modele dhe aktore e njohur, e cila është mjaft e dashur për publikun. Në vitin 2014 ajo ishte zgjedhur Miss, ndërsa për publikun ishte bërë e njohur edhe me rolin e aktores, shkruan rtv21.tv. Bëhet fjalë për aktoren dhe modelen turke, Amine Gulse, e...
1 2 3 4 5 72
Page 3 of 72