archive30 Korrik, 2019 - 23:49

Lajme

Milaim Zeka ia krisë këngës dhe çiftelisë në Llapushnik

Kryetari i PEK-ut dhe deputeti i Kuvendit, Milaim Zeka ka qëndruar sonte në fshatin Llapushnik të Drenicës. Mes këngës me çifteli, Zeka ka postuar një video nga një odë në këtë fshat, raporton GazetaBlic. Ai ka shkruar se i është bërë pritje madhështore në Llapushnik. Zeka shihet shumë i relaksuar,...
Sporti

Shikoni si fluturojnë dollarët në dasmën e Benjamin Kolollit

Benjamin Kololli i ka dhënë fund beqarisë mbrëmë duke hyrë dhëndër. Në mesin e dasmorëve pati prej tyre që e “qerasën” dhëndrin e ri me dollarë. Benjamin Kololli e ka bërë mbrëmë hapin më të rëndësishëm të jetës, duke i dhënë kështu fund beqarisë së tij. Në dasmën e futbollistit...
Lajme

Niset grupi i parë i haxhinjëve për në Mekë

U nis grupi i parë i haxhinjëve nga Maqedonia e Veriut për në Meken e Bekuar. Këtë vit nga Maqedonia e Veriut shkojnë mbi 800 pelegrin për të kryer obligimin fetar Haxhxhin. Haxhinjët javën e kaluar iu janë nënshtruar edhe kontrollit mjeksor me çrast edhe kanë marrë vaksinat e duhura...
Lajme

Tahiri për Haradinajn: Njeri i hekurt dhe i panënshtruar

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Labinot Tahiri është pritur në takim nga kryeministri në dorëheqje Ramush Haradinaj. Haradinaj gati dy javë më parë dha dorëheqje nga posti i kryeministrit të Kosovës, për shkak të një ftese nga Gjykata e Hagës. E për çka edhe sot Tahiri e quan Haradinajn, +njeri...
Lajme

Këshilltari i Kadri Veselit, LDK-së: Kujdes! Mos u bëni shkak që 3 gushti të shpallet “Dita Ndërkombëtare e Karrigeve”

Blerim Latifi, këshilltar i kryetarit të Kuvendit, Kadri Veseli, i është kundërpërgjigjur anëtarit të LDK-së, Bardhyl Meta. Ai i ka thënë atij se si parti kanë marrë shumë plagë gjatë procesit të brendshëm zgjedhor, duke përmendur përleshjet që kanë ndodhur nëpër disa degë, transmeton Klan Kosova. “Bardhyl Meta, e pashë...
Lajme

Edi Rama: Ramush Haradinaj po luan lojë taktike dhe politike

Gjatë bashkëbisedimit prej rreth dy orësh që zhvilloi me gazetarët, kryeministri Edi Rama u pyet edhe lidhur me qendrimin e tij ndaj homologut të tij bashkëkombas në detyrë, Ramush Haradinaj, i cili u dorëhoq pas thirjes për të dëshmuar në Gjykatën e Hagës. Rama tha se e vlerëson Haradinajn për...
Lajme

Festë në Vala: Kryeshefi konfirmon shkëputjen e kontratës me Z-Mobile

Drejtori i Telekomit, Bedri Istrefi në një konferencë për media ka konfirmuar se kanë shkëputur kontratën me Z Mobile, pas dështimit të negociatave gjashtë mujore me këtë operator. “Bordi i ndërmarrjes ka marrë vendim që të autorizohet kryeshefi në bashkëpunim të plote me ekspertët ligjor dhe financiar në harmoni të...
Biznes

Kosova ia ka marrë tregun Bullgarisë për shitjen e mjedrës në BE

Prodhuesit e mjedrës në Bullgari kanë paralajmëruar se është shënuar rënie drastike në shitjet e produkteve të tyre. Industria këmbëngul se ky trend ka nisur vitin e kaluar dhe nëse shteti nuk ndërmerr masa urgjente, shumë kompani do të bankrotojnë. Arsyeja kryesore, siç raporton Televizioni Publik bullgar, është futja e...
1 2
Page 1 of 2