archive29 Korrik, 2019 - 03:20

Auto

Volkswagen Amarok vjen në versionin sportiv

Veturat e veçanta gjithnjë janë më atraktive dhe nuk nënkuptojnë vetëm zhvillim në performancë. Inxhinierët e kompanisë gjermane që merret me modifikimin e veturave, Werk2, kanë prezantuar edicionin e veçantë të Pick-upit të Volkswagenit – Amarok. Këtë Pick-up e kanë shndërruar në një model më sportiv dhe vjen me amortizatorët...
Shëndeti

Farat e domatës sjellin këto dobi për shëndetin tuaj

Disa studime klinike, kanë zbuluar se farat e domates përmbajnë një xhel natyral i cili përmirëson qarkullimin e gjakut dhe parandalon mpiksjen e tij.Kjo substancë që nuk ka as ngjyrë dhe as shije mund të shtohet edhe në ushqime të tjera pa ndryshuar karakteristikat e tyre. Xheli natyral i farave...
Shëndeti

Gabimet që bëjmë për t’u mbrojtur nga dielli

Në luftën kundër plakjes, ne nuk po mbrohemi ashtu si duhet nga rrezet ultravjollcë. Të gjithë e dimë se duhet të përdorim SPF, por problemi është se nuk po e përdorim si duhet. Çfarë po bëjmë gabim? Së pari, pjesa më e madhe prej nesh gjëja e parë që bëjmë...
1 2 3
Page 3 of 3