archive29 Korrik, 2019 - 17:52

Lajme

“Vjosa Osmani për kryetare të LDK-së dhe kryeministre të Kosovës”

Në prag të zgjedhjes së kryetarit të ri të LDK-së dhe organeve të reja, është krijuar një peticion online në përkrahje të Vjosa Osmanit. ‘Vjosa Osmanin kryetare të LDK-së dhe kryeministre të Kosovës’ është emërtuar peticioni që kërkon mbështetje për Vjosa Osmanin. Krahas kërkesës për ta zgjedhur kryetare të LDK-së...
ShowBiz

Hyseni: Kam mundur ta pengoj koncertin e Unikkatilit në Mitrovicë

Rezistenca e Unikkatilit koncertin e mbrëmshëm sa i përket performimit të diss-it ‘Ju ha për s’gjalli’ në sytë e shumëkujt ishte e habitshme. ‘Pe lojmë rahat Hysenin sot. Ma mirë me i sha shk**et se shqiptarët’ – deklaroi mes tjerash Unikkatili i cili pas insistimeve të vazhdueshme të fansave u detyrua...
Lajme

Alkooli lë 110 persona pa patentë shoferë në Gjakovë

Drejtoria Rajonale Policisë në Gjakovë, respektivisht Njësiti Rajonal i Komunikacionit Rrugor, njofton se gjatë ditëve të fundit kanë ndërmarrë masa të shtuara në trafikun rrugor, duke zbatuar plane operative dhe duke rritur aktivitet parandaluese në terren. Sipas njoftimit, në kuadër të aktiviteteve preventive të sezonit veror për parandalimin e aksidenteve,...
Lajme

Këshilltari i Kadri Veselit: Kapitalizmi brutal dhe politika e korruptuar po e zbrazin Kosovën

Këshilltari i kryetarit të Kuvendit të Kuvendit, Blerim Latifi, ka shprehur kritika ndaj politikanëve dhe qasjes së tyre për ekonominë, duke thënë se largimi i rinisë drejt Perëndimit vjen si rezultat i politikës së korruptuar. Latifi, përmes një statusi në Facebook, ka thënë se kapitalizmi brutal, bashkë me politikën e...
Lajme

Djali i vëllait të Hashim Thaçit punësohet në KEK

Korporata Energjetike e Kosovës, ndërmarrje që udhëhiqet nga kushëriri i presidentit Hashim Thaçi, Njazi Thaçi, nuk ka mbetur me vetëm një përfaqësues të kësaj familjeje. Aty, në pozitën e koordinatorit në Zyrën e Pajtueshmërisë Institucionale dhe Organizative, punon edhe Veton Thaçi, djali i njërit prej vëllezërve të presidentit Thaçi. Gjithashtu...
1 2 3
Page 2 of 3