archive29 Korrik, 2019 - 23:40

Lajme

Mësoni si do të jetë moti në dy ditët e ardhshme

Meterologët paralajmërojnë mot me vranësira dhe intervale me diell, për dy ditët e fundit të muaji korrik. Prishtina Weather njofton se temperatura maksimale këto dy ditë do të jetë 12 gradë Celsius, ndërsa ajo maksimale 32. Parahikimi i detajuar: 30.07.2019 – Vransira dhe intervale me diell. Në mëngjes në vise...
ShowBiz

Një bionde që iu lë pa “frymë”, ja si duket sot vajza e Zhades

Ka kohë që nuk e kemi parë në ekranet televizive. Giovanna Antonelli, ose siç njihet ndryshe me emrin Zhade, është një artiste që do të mbahet mend gjatë. Kjo sepse ajo mbërtheu para ekranit mijëra shqiptarë në vitet 2004-2005. Brenda serialit “Kloni”, gjeje drama familjare, filozofi, tradhti, dashuri, sakrifica, dhunë,...
Lajme

“Do t’i fitojmë zgjedhjet për ta ndryshuar Kosovën”

Partia Demokratike e Kosovës, mbajti Mbledhjen konstituive të Këshillit Drejtues, me ç’rast lideri i kësaj partie, Kadri Veseli, mbajti fjalim në të cilin vlerësoi këtë Këshill si organin më të lartë të partisë për 4 vitet e ardhme, pas një procesi shembull për demokracinë në Kosovë dhe partitë politike.Kryetari Veseli...
Lajme

Ish-ministrja Albena Reshitaj, emërohet nënkryetare e AAK’së

Ish-ministrja e Mjedisit dhe Planifikimit Hapsinor dhe ish-nënkryetarja e Aleancës Kosova e Re sot zyrtarisht ka aderuar në AAK-në e Ramush Haradinajt. Ajo në një konferencë për media ka thënë se ndihet e nderuar që po i bashkohet kësaj partie, ndërsa ka shtuar se beson në vizionin politik të Haradinajt,...
1 2 3
Page 1 of 3