archive28 Korrik, 2019 - 22:44

ShowBiz

Organizatorët e pranojnë se koncerti i Unikkatilit ishte dështim: Pritëm të ketë më shumë njerëz

Organizatorët e koncertit të Unikkatil në Mitrovicë, kanë pranuar se organizimi i tyre ka dështuar për sa i përket numrit të pjesëmarrësve në koncertin e reperit të njohur. Lulzim Vrellaku, menaxher gjeneral i “Kaffaz Entertainment”, kompania organizuese e koncertit të Unikkatil në stadiumin e Mitrovicës, në një prononcim për një...
Lajme

Parashikimi i motit për 5 ditët e ardhshme

Ditët e fundit të muajit korrik fillojnë me mot të freskët dhe reshje lokale shiu. Nga e mërkura sërish nxehtë dhe kryesisht me diell. Ky është parashikimi i motit sipas Prishtina Weather: 28.07.2019 – Një vorbull ciklonike nga Atlantiku që do të depërtojë mbi rajon sonte dhe ditës së nesërme,...
Lajme

Biznesmeni kosovar sfidon Ramush Haradinajn në këndim

Biznesmeni i njohur kosovar, Burim Piraj, ka publikuar sot një video nga bjeshkët e Radomirit në Dibër, ku dëgjohet duke kënduar malësorqe, këngën "Moj Fusha e Korabit", raporton Korrespodenti. Ai në këtë video ka shtuar " Nuk di veq Rambo të këndoj! Unë bile nga vendi ngjarjes!". Më poshtë mund...
Lajme

Milionat që Kosova shpenzon për zgjedhje të parakohshme

Që nga viti 2010, asnjë qeveri e Kosovës nuk ka arritur të përfundojë mandatin kushtetues katërvjeçar, çka si pasojë ka imponuar organizimin e zgjedhjeve të parakohshme. Përveç efekteve politike, shkuarja e shpeshtë në zgjedhje, sipas organizatave joqeveritare, po i kushton edhe buxhetit të Kosovës me harxhimin e paplanifikuar të miliona...
1 2
Page 1 of 2