archive28 Korrik, 2019 - 22:44

ShowBiz

Organizatorët e pranojnë se koncerti i Unikkatilit ishte dështim: Pritëm të ketë më shumë njerëz

Organizatorët e koncertit të Unikkatil në Mitrovicë, kanë pranuar se organizimi i tyre ka dështuar për sa i përket numrit të pjesëmarrësve në koncertin e reperit të njohur. Lulzim Vrellaku, menaxher gjeneral i “Kaffaz Entertainment”, kompania organizuese e koncertit të Unikkatil në stadiumin e Mitrovicës, në një prononcim për një...
Lajme

Parashikimi i motit për 5 ditët e ardhshme

Ditët e fundit të muajit korrik fillojnë me mot të freskët dhe reshje lokale shiu. Nga e mërkura sërish nxehtë dhe kryesisht me diell. Ky është parashikimi i motit sipas Prishtina Weather: 28.07.2019 – Një vorbull ciklonike nga Atlantiku që do të depërtojë mbi rajon sonte dhe ditës së nesërme,...
Lajme

Biznesmeni kosovar sfidon Ramush Haradinajn në këndim

Biznesmeni i njohur kosovar, Burim Piraj, ka publikuar sot një video nga bjeshkët e Radomirit në Dibër, ku dëgjohet duke kënduar malësorqe, këngën "Moj Fusha e Korabit", raporton Korrespodenti. Ai në këtë video ka shtuar " Nuk di veq Rambo të këndoj! Unë bile nga vendi ngjarjes!". Më poshtë mund...
Lajme

Milionat që Kosova shpenzon për zgjedhje të parakohshme

Që nga viti 2010, asnjë qeveri e Kosovës nuk ka arritur të përfundojë mandatin kushtetues katërvjeçar, çka si pasojë ka imponuar organizimin e zgjedhjeve të parakohshme. Përveç efekteve politike, shkuarja e shpeshtë në zgjedhje, sipas organizatave joqeveritare, po i kushton edhe buxhetit të Kosovës me harxhimin e paplanifikuar të miliona...
Sporti

Bale arrin në Kinë, do të fitojë 1 milion euro në javë

Gareth Bale ka arritur në Kinë për ta finalizuar transferimin e tij tek skuadra kineze Jiangsu Sunning. Uellsiani do të transferohet për një shumë rreth 80 milionë euro ndërsa personalisht do të fitojë 1 milionë euro në javë, aty ku do të bëhet futbollisti më i paguar në botë, shkruan...
ShowBiz

Rita Ora iu bashkohet prindërve në pushime, publikohen pamjet

Prindërit e Rita Orës ka ditë që kanë filluar pushimet. Vera dhe Nick Ora si destinacion për pushime kanë zgjedhur Malibunë. Dyshja nuk i kanë kursyer fotografitë në rrjete sociale, përmes së cilave tregojnë se po kalojnë çaste të mrekullueshme. Por, së fundi në këto pushime atyre iu bashkua një...
Interesante

Një fshat në Zvicër nxjerr në shitje 9 shtëpi me çmim 1 frang

Në një përpjekje për të ringjallur zonën pranë kufirit italian, një fshat malor zviceran po planifikon të shesë shtëpitë për vetëm 1 franga zvicerane. Sciada është pothuajse tërësisht e braktisur që nga vitet 1970, dhe për këtë arsye Bashkia italishfolëse Monti Scìaga, e vendosur në provincën e Ticinos, propozon ofertën...
1 2
Page 1 of 2