archive26 Korrik, 2019 - 23:53

Lajme

Harrohen “armiqësitë”, dasmat bashkojnë pozitën e opozitën

Ndërsa në politikë nuk kursejnë akuzat ndaj njëri-tjetrit, në raste gëzimi, pra festash të ndryshme politikanët bëhen bashkë dhe harrojnë “armiqësitë”, mes tyre. Në një dasmë në Ferizaj janë bërë bashkë kryeministri në dorëheqje Ramush Haradinaj, deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimin si dhe deputeti Milazim Zeka, njëherit kryetar i...
Lajme

Nis ndërtimi i 273 shtëpive për komunitetet joshumicë në Lipjan

Në komunën e Lipjanit gjatë ditës është vënë gurthemeli për fillimin e ndërtimit të 273 shtëpive për komunitetet joshumicë. Projekt ky i cili synon të bëjë me shtëpi familjet në nevojë, në gjithë Kosovën. Për vënien e këtij gurthemeli të pranishëm ishin Fatmir Limaj, Skender Reçica, deputetë e qytetarë. Zëvendëskryeministri...
Lajme

Dalin pamje të reja nga aksidenti në Rahovec ku humbën jetën tre persona

Një aksident i rëndë komunikacioni ka ndodhur sot, në fshatin Bernjak të Rahovecit, si pasojë tre persona kanë vdekur dhe katër të tjerë janë lënduar, shkruan Insajderi Lajmin për Gazetën Insajderi e ka konfirmuar zëdhënësja e Policisë për rajonin e Gjakovës, Lirije Podrimaj. “Patrullat policore menjëherë kanë dal në vendin...
Lajme

‘Prizrenasit’ i shkojnë nerva njëri-tjetrit në komunikacion, shpërthejnë grushtet e shqelmat

Në Prizren rreth orës 12:50 ka ndodhur një perleshje nga një grup personash. Arsyeja për këtë perleshje që u përfshinë burra e gra, mendohet të jenë mosmarrëveshjet në komunikacion, shkruan Reporteri.net Së fundmi janë shtuar kolonat në komunikacion, kjo edhe për shkak të ardhjes së mërgimtarëve të shumtë të cilët...
Sporti

Shpërblehen xhudistët Majlinda, Nora e Loriana, marrin 100 mijë euro

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit ka ndarë shpërblimet shtetërore për xhudistët. Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi tha se si gjithmonë xhudistët kosovarë kanë bërë një punë të mrekullueshme. Ai tha se Kosova po njihet nga ky lloj sporti dhe sportistët e xhudos do të mbesin ndër...
Lajme

Dy ditë numrat nuk funksionuan, më në fund lajmërohet VALA

Operatori telefonik, Vala ka njoftuar konsumtaorët se janë rregulluar problemet teknike. Pas disa ditë problemesh, Vala ka njoftuar se sistemi operativ është funksional, dhe se konsumatorët mund të komunikojnë pa pengesa. Ky është njoftimi i tyre: Ju njoftojmë se problemet teknike në sistemin operativ të VALA-s janë eliminuar. Sistemi operativ...
Lajme

Haradinaj e pranon: Unë jam një ish- kryeministër

Ramush Haradinaj menjëherë pas përfundimit të mbledhjes së Qeverisë, u është drejtuar mediave për ta sqaruar situatën e krijuar pasi ka dhënë dorëheqje ditë më parë dhe arsyen pse tani ka mbledhur kabinetin e tij. Ai në këtë rast ka treguar se tashmë do t’i drejtohen Gjykatës Kushtetuese me pyetjen...
1 2
Page 1 of 2