archive25 Korrik, 2019 - 23:17

Lajme

Foto e rallë: Ibrahim Rugova me tre ish-kryeministrat e Kosovës

Ish-presidenti i Kosovës, Ibrahim Rugova përkundër liderëve të tanishëm, ka pasur raporte të mira me të gjithë politikanët e asaj kohe, dhe kjo vërehet edhe në këtë fotografi të rrallë në praninë e kryeministrave që do pasonin në vitet në vazhdim. Kjo fotografi e rrallë, mund të jetë bërë diku...
ShowBiz

Fjolla: Veshja ime ishte si e Rita Orës kur performoi në Prishtinë, mos e bëni të madhe këtë punë!

Këngëtarja shqiptare, Fjolla Morina, mbrëmë (e mërkurë), mbajti një koncert në Skenderaj. Përveç atmosferës së mrekullueshme që krijoi, një bujë të madhe bëri veshja e saj, teksa u shfaq tejet e zhveshur para një publiku, ku thuajse më shumë kishte fëmijë. Pas kësaj performance, këngëtarja Morina mori kritika të shumta...
Lajme

Fotografi kosovar kërkon pronarin e kësaj kulete të humbur

Fotografi i njohur nga Kamenica, Arian Mavriqi sot ka bërë një gjest mjaft human. Ai ka postuar një fotografi ku shihet një kuletë me monedha prej hekuri, teksa ka shkruar se dikujt i ka humbur ajo dhe kërkon pronarin të shkojë ta marrë. Duket që s’janë një shumë e madhe...
Lajme

Burri keqtrajton gruan në mes të Shkupit

Në një video të publikuar në rrjetet sociale shihet se si një burri keqtrajton një grua dhe me pastaj pasi e godet e shtyen me qëllim për ta larguar nga makina e tij, ajo paraprakisht shihet se si e godet makinën e një taksie të Shkupit. Në video filmimin që...
Resul Sinani
Lajme

Sinani: Nuk po mundem ta kuptoj këtë situatë absurde, prandaj dikush, me gjasë Gjykata Kushtetuese duhet ta sqarojë për të gjithë!

Profesori universitar, Resul Sinani, përmes një postimi në profilin e tij në facebook, ka reaguar lidhur me situatën që është krijuar pas dorëheqjes së kryeministrit Haradinaj. Ai, për këtë situatë të krijuar në vend, të cilën e quan absurde, thotë se dikush duhet ta sqarojë. Ky është postimi i plotë...