archive24 Korrik, 2019 - 23:18

ShowBiz

Fjolla Morina provokon me veshjen e saj në sheshin “Adem Jashari” në Skenderaj, të pranishëm edhe fëmijë nën 10-vjeç

Fjolla Morina është e pranishme në Skenderaj, ku po performon para qindra qytetarëve që janë mbledhur në sheshin “Adem Jashari”. Fjolla gjatë natës së sotme ka kënduar disa këngë ku ka elektrizuar publikun me paraqitjen e saj. Si çdo herë ajo ka zgjedhur veshje mjaft provokuese. Siç mund të shihni...
Lajme

Hoxhë Drilon Gashi: Feja dhe kombi janë si trupi e shpirti

Pyetjes së shpeshtë dhe shumë të diskutuar se a duhet të vihet përpara kombi apo feja, hoxha Drilon Gashi, njëherësh studiues i fesë islame, në një intervistë për Rubikon të KTV-së i përgjigjet duke e krahasuar mishin dhe shpirtin e njeriut. Sipas tij, këto të dyja janë një dhe nuk...
Lajme

Me këtë datë do të festohet Kurban Bajrami

Besimtarët e besimit islam, sivjet do të festojnë festën e Kurban Bajramit më datën më 11 gusht (e diel), e cila njëherësh është festa e dytë më e madhe për myslimanët pas Fitër Bajramit. Me namazin e mëngjesit, e pastaj edhe me namazin e Bajramit fillon festimi, në të cilin...
1 2
Page 1 of 2