archive23 Korrik, 2019 - 22:03

Lajme

Nuk respektuan rendin, mbetën nën Urë të Ibrit

Një çift nga Mitrovica assesi nuk po rehatohet me banim. Ndonëse komuna ua kishte bërë një zgjidhje, fqinjët i kanë përzënë. Arsye, sipas Drejtorisë së Mirëqenies Sociale, ishin ankesat e fqinjve për zhurmë. Ndërsa, pronari i banesës ku ka jetuar çifti i ka thënë Klan Kosovës përmes telefonit se qiraxhinjtë...
Lajme

Pse i shkoi në shtëpi Daut Haradinaj, Xhevdet Qeriqit?

Deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj sot e ka vizituar bashkëluftetarin dhe mikun e tij, Xhevdet Qeriqi. Haradinaj i ka shkuar në shtëpi Qeriqit. “Sot vizitova mikun tim Xhevdet Qeriqi të cilit ende i kullojnë plagët”, ka shkruar Haradinaj, transmeton Ballkani.info. Ndërkaq, më pas, Qeriqi e ka falëmnderuar Haradinajn për këtë...
ShowBiz

Grida Duma la burrin për këtë deputet shqiptar

Është përfolur gjatë një lidhje e mundshme midis dy ish-deputetëve të PD Grida Duma dhe Ervin Salianji. Pak kohë më parë bënë bujë disa mesazhe të fokusuara në telefonin e Salianjit ku grindej me një person të cilës në WhatsApp ia kishte shënuar emrin “GD”, shumë aluduan se ky person...
Lajme

Xhavit Haliti vjen me deklaratë interesante për zgjedhjet e parakohshme

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës nga radhët e PDK-së Xhavit Haliti, ka shprehur kundërshti me shkuarjen e vendit në zgjedhje të parakohshme, pas dorëheqjes së Kryeministrit Ramush Haradinaj. Sipas Haliti, Kosova nuk përfiton asgjë nga zgjedhjet, përveç humbjes së kohëve ngecjeve në procese nëpër të cilat po kalon vendi. “Unë...
Interesante

Podgoricë 1951, para se të shkatërrohej qyteti i vjetër shqiptar

Podgorica e vitit 1951 ku duket qartë qyteti i vjetër shqiptar. Historianët modern serb dhe malazez justifikojnë shkatërrimin e qytetit të vjetër dhe vendbanimeve shqiptare duke arsyetuar se janë bombarduar gjatë Luftës së Dytë Botërore nga forcat ushtarake naziste, me 74 bombardime. Në këtë foto të 1951 tregojmë të vërtetën...
Lajme

Një person nga Kosova vdes në detin e Velipojës

Një ngjarje mjaft e rëndë ka ndodhur këtë pasdite në plazhin e Velipojës, ku një i moshuar ka gjetur vdekjen. Fjala është për një pushues nga Kosova, i identifikuar si Jusuf Kryeziu. 84 vjeçari ka gjetur vdekjen teksa ishte futur në det. Dyshohet se një atak kardiak ka bërë që...
1 2
Page 1 of 2