archive22 Korrik, 2019 - 23:36

Lajme

Haradinaj: Jam shokuar nga komentet e Veselit

Sonte, në emisionin “Pressing” të Televizionit T7, ka folur Ramush Haradinaj, kryeministër në detyrë i Kosovës. Në intervistën e parë pas dorëheqjes, Haradinaj dhënë detaje rreth ftesës së Gjykatës Speciale dhe dorëheqjes së tij. Kryeministri në këtë intervistë për emisionin “Pressing” të Televizionit T7 ka folur edhe për komentet e...
Sporti

Kozniku i bën thirrje futbollistëve: Edhe pa u transferuar jashtë vendit, mund të ftoheni në Përfaqësuesen e Kosovës

Legjenda e futbollit shqiptar, Ardian Kozniku është i ftuar në emisionin "90 Plus", emision i cili transmetohet në TV Zëri. Ardian Kozniku së fundmi ka mbajtur një kamp pesë-ditor me skuadrën e Lokomotivës së Zagrebit në Gjakovë, shkruan Zëri.info. Duke folur për kampin e Lokomotivës së Zagrebit, Kozniku ka treguar...
Lajme

Haradinaj ia dorëzon Veselit dorëheqjen nga Kryeministri

Kryeministri në dorëheqje, Ramush Haradinaj, ka dorëzuar në Kuvend zyrtarisht letrën e dorëheqjes së tij. Siç bëhet e ditur në njoftimin për medie të Kuvendit të Kosovës, letra e dorëheqjes u është proceduar menjëherë anëtarëve të Kryesisë së Kuvendit dhe kryetarëve të grupeve parlamentare, shkruan Reporteri.net. Është paralajmëruar që Haradinaj...
Lajme

Mehazi: Populli i Kosovës duhet t’i jap shansin Albin Kurtit për të udhëhequr shtetin e Kosovës

Pas dorëheqjes së kryeministrit në largim Ramush Haradinajt, do të ishte e dobishme dhe shumë pozitive, sikur zgjedhjet e jashtëzakonshme parlamentare të mbaheshin më 8 shtator. Kështu ka vlerësuar njohësi i çështjes politike profesor Sulejman Mehazi i cili në një prononcim për “Bota sot” ka thënë se këto zgjedhje Parlamentare...
Lajme

Armend Ibrahimi, “kandidat potencial” për kryeministër të Kosovës

Ish-kryetari i rinisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës, Armend Ibrahimi, që kishte aderuar më pas në Partinë Demokratike të Kosovës, ka vetë-shpallur kandidaturën për Kryeministër. Menjëherë pas dorëheqjes së ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, Ibrahimi kishte thënë se i është ofruar posti i kryeministrit, shkruan Reporteri.net Mirëpo, sipas Ibrahimit, statusi...
Interesante

Kjo kartëmonedhë 5 Euro vlen shumë, shikoni mos e keni në xhep

Në mesin e kartëmonedhave euro që aktualisht janë në qarkullim, ekzistojnë disa mostra që për shkak se gjenden rrallë janë shndërruar në subjekt të koleksionistëve të parave. Meqenëse pas zbulimit ato shpejt arrijnë në koleksionet e tyre, kartëmonedha të tilla gjenden më rrallë dhe vlera e tyre është rritur ndjeshëm....
1 2 3
Page 1 of 3