archive21 Korrik, 2019 - 22:11

Lajme

Molliqaj thotë se Kurti po i vardiset Thaçit për pushtet

Deputeti nga Partia Socialdemokrate, Dardan Molliqaj, ka thënë se kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, po i vardiset Presidentit Hashim Thaçi për pushtet. Sipas tij, inati personal i Kurtit ndaj PSD-së e ka sjellë në pikën ku Thaçit i drejtohet me respekt dhe ia njeh autoritetin presidencial, transmeton Klan Kosova....
Lajme

DokuFest, i gatshëm për edicionin e tetëmbëdhjetë

Në një vit dhe në një botë të dominuar nga histeria e lajmeve të rreme, DokuFest i bashkohet diskutimit mbi atë se çfarë është e vërtetë dhe çfarë është e rreme dhe mënyrën se si kjo na ndikon të gjithëve, duke zgjedhur të VËRTETËN si temë të edicionit të sivjetmë...
ShowBiz

Publikohet kënga “Shqiptar” nga Mozzik dhe Unikkatil

Është publikuar bashkëpunimi i parë mes Mozzik dhe Unikkatil, njofton Klan Kosova. Kënga quhet “Shqiptar” dhe është realizuar nga Miksu dhe Macloud ndërkaq tekstin e kanë shkruar të dy reperët. Për këtë duet, Mozzik tha se i është plotësuar ëndrra. https://youtu.be/vN2fjnpc-rk...
ShowBiz

Reja e Sali Berishes shfaqet përsëri tejet tërheqëse

Pas pushimeve, blogerja Armina Mevlani ka tërhequr vëmendjen duke postuar e veshur me të zeza në Instagram. Reja e Sali Berishës, shkruajti se këto lloj fotosh jashtë dyçaneve Wolford janë rutinë që nga viti 2016, derisa fansat e komplimentuan bukuroshen për zgjedhjen e veshjes së saj. Pak ditë më parë,...
Lajme

Reagimi i DioGuardit për dorëheqjen e Haradinajt

Themeluesi dhe udhëheqësi i Lobit të parë dhe të vetëm i shqiptarëve, në Uashington – Ligës Qytetare Shqiptaro-Amerikane, ish kongresmeni republikan e Nju Jorkut, Joe DioGuardi, në një dekleratë, ka reaguar lidhur me dorëheqjen e Kryeministrit Ramush Haradinaj i cili , është thirrur në Prokurorinë e Posaçme për Kosovën në...
Lajme

Nuk i dha dorën punëdhënësit, gruaja myslimane fiton gjyqin

Nje vajzë suedeze e cila i përket fesë muslimane ka fituar një kompensim nga gjykata e vendit pas problemeve që u ngritën kur ajo refuzoi ti shtrëngonte dorën punonjësit të nje kompanie, ku ajo po jepte një intervistë pune. Farah Alhajeh, 24 vjec, kishte aplikuar per rolin e përkthyeses në...
Lajme

Nasim Haradinaj i kërkon falje publike djalit të tij

Dje në familjen e nënkryetarit të OVL të UÇK-së Nasim Haradinaj, ka pasur festë. Djali i tij, ka festuar ditëlindjen. Mirëpo, Haradinajt nuk i është kujtuar që djali festonte ditëlindjen. Për këtë arsye, ai ka kërkuar publikisht falje nga djali, duke thënë se nuk iu kujtua ditëlindja e tij, për...
1 2
Page 1 of 2