archive19 Korrik, 2019 - 23:37

Lajme

E turpshme! Të gjithë reaguan për Ramushin, por ja çka bëri Edi Rama

Për dorëheqjen e kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pasur reagime të shumta në Prishtinë e Tiranë. Shumica vlerësojnë aktin e tij prej shtetari dinjitoz dhe shprehin mbështetje për të. Reagimet të shumta ka pasur nga shteti shqiptar. Për dorëheqjen e kryeministrit të Kosovës reagoi presidenti Ilir Meta, ish-kryeministri Sali...
Lajme

S’ka zgjidhje tjetër, vendi shkon në zgjedhje

Fatmir Limaj ka mohuar se Nisma Socialdemokrate do të jetë pjesë e një qeverie teknike duke mos shkuar në zgjedhje. Ai tha se me dorëheqjen e Haradinajt vendi automatikisht shkon në zgjedhje. Ai ka thënë se të gjitha procedurat duhet të respektohen por megjithatë dorëheqja e kryeministrit nënkupton zgjedhje. “Me...
Lajme

Mërgimtari gjobitet 1150 euro në Serbi

Një mërgimtar ka shprehur shqetësimin e tij pasi që është dënuar nga policia serbe me gjobë prej 1 mijë e 150 euro. Kjo pasi që siç e ka shpjeguar mërgimtari, policia serbe e ka ndaluar dhe e ka dënuar tri herë nga 50 euro për shkak të mos vendosjes së...
Lajme

Aksidenti i rëndë, lëndohen mjeku i njohur me bashkëshorten

Pasditen e sotme një aksident i rëndë ka ndodhur në fshatin Murrash të Librazhdit. Raportohet se dy makina janë përplasur përballë me njëra-tjetrën ku për pasojë të lënduar rëndë kanë mbetur një çift bashkëshortësh të cilët udhëtonin me një fuoristradë. Çifti i bashkëshortëve është shoqëruar në spitalin rajonal të Elbasanit...
Lajme

Si reaguan qytetarët kur mësuan se Haradinaj ka dhënë dorëheqje?

Dorëheqja e Ramush Haradinajt nga posti i kryeministrit të vendit i zuri në befasi qytetarët e Prishtinës. Shumica prej tyre nuk kishin dëgjuar se pasditen e së premtes vet Haradinaj e pohoi se nuk është më kryeministër i Kosovës. Të tjerë kërkojnë nga kryeministri të tërheqë dorëheqjen nga posti, raporton...
Lajme

Reagon edhe Fatmir Limaj pas dorëheqjes së Kryeministrit Haradinaj

Kryetari i NISMA-s Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka reaguar pas ngjarjeve të sotme, ku dha dorëheqje nga posti i kryeministrit, Ramush Haradinaj, pasi që u ftua nga Gjykata Speciale. Limaj përmes një postimi në facebook, ka thënë se këto janë ftesa të padrejta, duke thënë se është fatkeqësi është që kjo...
1 2 3
Page 1 of 3