archive17 Korrik, 2019 - 23:41

Sporti

Leo Messi në pushime, bën ndryshimin e papritur në pamje

Messi po vazhdon t’i shijojë pushimet. Lionel Messi është duke shijuar diellin dhe detin gjatë pushimeve të tij në Antogua dhe Barbuda. Ylli i Barcelonës po kalon pushimet së bashku me gruan dhe tre fëmijët e tij në Ishujt Karaibe. Gjatë qëndrimit në det, Messi nuk ka hezituar të ndajë...
Lajme

Kjo është gjendja në pikat kufitare të Kosovës

Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar, ka njoftuar se shumica e pikave kufitare të Kosovës janë të lira për kalim. Duke përjashtuar pikën kufitare me Maqedoninë, Hani i Elezit në të cilin janë krijuar kolona deri në 50 metra në hyrje dhe dalje, po ashtu edhe dy pikat kufitare me Serbinë,...
Lajme

Përleshje masive e dy grupeve të turistëve në plazh

Ky është momenti shokues kur dy grupe burrash përfshirë një turist britanik, përfshihen në një përleshje masive në një plazh të bukur të Barcelonës. Qindra pushues që po shijonin rrezet e diellit filluan të vrapojnë në të gjitha anët, kur dy grupet filluan të shkëmbejnë grushta e shqelma, ku madje...
Lajme

Aksident trafiku te liqeni i Badocit, ka edhe të lënduar

Tre persona janë lënduar në një aksident trafiku në magjistralen Prishtinë- Gjilan, në afërsi të liqenit të Badocit Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Bajram Krasniqi. Krasniqi për lajmi.net ka thënë se të lënduarit janë dërguar për tretman mjekësor “Një aksident trafiku ka ndodhur në magjistralen Prishtinë...
ShowBiz

Diplomon Xhesika, ja dhurata që mori nga personi i dashur

Nuk ka sukses vetëm në botën e show-bizzit. Bukuroshja Arta Nitaj ka përfunduar me sukses studimet. Këtë gjë e ka bërë të ditur përmes disa imazheve të hedhura në InstaStory, ku shfaqet duke pranuar tortën e diplomimit. “Zyrtarisht e diplomuar”, ka shkruar ajo në mbishkrimin e fotografisë. E njëjta ka...
Lajme

Askush nuk e priste, Haradinaj merr këtë vendim për taksën

Dega e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës në Vushtrri sot ka mbajtur Kuvendin e tetë zgjedhor, ku me këtë rast ka zgjedhur kryetarin dhe Këshillin e ri drejtues. I pranishëm në këtë Kuvend Zgjedhor ishte edhe kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, njëherësh kryeministër i Kosovës Ramush Haradinaj. Ai...
Lajme

Vjehrra kosovare e bën rejen e saj për spital

Vjehrra nga Lipjani bën nusen për spital. Një grua nga Lipjani ka lajmëruar policinë se është sul’muar fizikisht nga vjehrra e saj. Rasti ka ndodhur pasditen e së martës në Lipjan, ku viktima ka raportuar se pas një mosmarrëveshje është sulmuar fizikisht nga vjehrra e saj. Policia në raportin 24...
Lajme

Gjermania do të ndërtojë objekt të ri për ambasadë

Kryetari i komunës së Prishtinës Shpend Ahmeti dhe ambasadori i Gjermanisë Christian Heldt, kanë nënshkruar sot kontratën për shfrytëzimin e pronës së paluajtshme për ndërtimin e objektit të Ambasadës së Republikës Federale të Gjermanisë në Prishtinë. “Ndërtimi i objektit të ri të kësaj Ambasade konfirmon përkushtimin e Qeverisë Gjermane në...
1 2
Page 1 of 2