archive16 Korrik, 2019 - 23:28

Sporti

Real Madridi e kërkon Kosovare Asllanin

Kosovare Asllani mund ta vazhdojë karrierën në futbollin spanjoll. Për futbollisten që shkëlqeu në Kampionatin Botëror të futbollit për femra me Suedinë, interesim ka shfaqur Real Madridi. Kosovare Asllani mund t’ia shohë hairin paraqitjeve të shkëlqyeshme që i bëri në Kampionatin Botëror të futbollit për femra. Në fakt, futbollistja kosovare...
Sporti

Feronikelit i shuhet ëndrra, eliminohet nga Liga e Kampionëve

Feronikeli nuk arriti ta vazhdojë rrugëtimin e ëndrrave në Ligën e Kampionëve, pasi që pësoi disfatë me rezultat 1:0 në ndeshjen e zhvilluar në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë. Ndeshja mes Feronikelit dhe The New Saints në “Fadil Vokrri”, në kuadër të rrethit të parë kualifikues të Ligës së Kampionëve,...
Lajme

Aksident tragjik, vdes një person

Mbrëmjen e sotme një aksident me pasojë vdekjen e një personi është regjistruar në Vajkan të Fierit. Mësohet se një makinë ka përplasur një shtetas që po udhëtonte me biçikletë. Përplasja ka rezultuar fatale për drejtuesin e biçikletës, i cili ka ndërruar jetë. Raportohet se ka humbur jetën Shpëtim Isufaj....
Lajme

Isa Mustafa kryetar i LDK’së vetëm deri më 3 gusht

Lidhja Demokratike e Kosovës, do të mbajë Kuvendin Zgjedhor më 3 gusht. Kështu ka vendosur kryesia e LDK-së. Në njoftimin e lëshuar nga kjo parti opozitare, thuhet se të gjitha organet e LDK-së do të përmbyllin përgatitjet e nevojshme për mbarëvajtjen e Kuvendit. “Kuvendi i LDK-së do të ketë karakter...
Lajme

Njihuni me presidenten e sapo zgjedhur të Komisionit Evropian

Parlamenti Europian ka zgjedhur Ursula von der Leyen si presidente e Komisionit Europian – gruaja e parë që mban një pozicion kaq të lartë në Bashkimin Evropian. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, Von der Leyen, kandidate e Partisë Popullore Europiane të qendrës së djathtë dhe një aleate e ngushtë...
Fun

“Oh moj Kosovë” – Haradinaj nuk e ndal këngën as sonte

Kryeministri Ramush Haradinaj ka treguar sërish “talentin” e tij prej këngëtari. Ai ka qenë i ftuar në një dasmë në familjen Gjergjaj në Gjakovë ku për disa momente ka argëtuar dasmorët, shkruan Reporteri.net. Haradinaj ia ka krisë këngës nga tavolina ku ishte ulur, ndërsa ka kënduar këngën e tij të...
Interesante

Ndërtime të çuditshme nga arkitektë të çuditshëm

Në këtë pikë të zhvillimit të qenieve njerëzore, kushdo do të mendonte se njerëzit do të kishin mësuar sesi të ndërtonin më së miri shtëpitë, rrugët apo tualetet. Por, jeni duke u gabuar, ose të paktën gaboheni nëse do të shihni fotot e mëposhtme, ku shihet fare qartë sesi kontraktuesit,...
Lajme

Shpikje pejane: Falsifikojnë para në një lokal fotoshopi

Gjykata Themelore në Pejë, Departamenti për Krime të Rënda i ka dënuar dy persona për falsifikim të parave. Kjo gjykatë ka shpallur dënime prej gjashtë muajsh burgim për R.K, E.K, E.G dhe M.V., të cilin nuk do ta vuajnë nëse në afat prej një viti nuk kryejnë vepër të re...
Lajme

Gjenerali rus shokon me deklaratë për Kosovën, e tregon këtë detaj

Gjenerali rus, Lenoid Grigoryevich Ivashov, tashmë i pensionuar, thotë se Rusia ka bërë gabim të madh kur ka vendosur që të tërheq ushtrinë nga Kosova. Këto deklarata ai i ka bërë në një intervistë për të përditshmen serbe ‘Novosti’. Siç shkruan ‘novosti’, Ivashov është njeriu që kishte organizuar futjen e...
Lajme

Reagon Abdixhiku për mbylljen e tri Universiteteve Publike: Po i merrni në qafë fëmijët duke i hapur qymeze

Ndaj vendimit për tërheqjen e akreditimit institucional për vitin akademik 2019/2020, për Universitet Publike, të Mitrovicës, Pejës dhe atë Prizrenit, ka reaguar edhe deputeti nga radhët e LDK-së Lumir Abdixhiku. Sipas deputetit Abdixhiku, fëmijët e Pejës, Mitrovicës e Prizrenit nuk merren në qafë pse bëjnë rrugë më shumë për shkollë...
1 2 3
Page 1 of 3