archive14 Korrik, 2019 - 23:42

Lajme

“Tri arsye përse duhet të shkoni tani në Shqipëri”

Shqipëria nuk është ende anëtare e Bashkimit Europian dhe jo të gjitha thesaret e saj janë zbuluar. Por, vizitorët e huaj në Shqipëri po rriten nga viti në vit, shkruajnë Sascha Aumüller dhe Beate Schümann për gazetën e njohur gjermane ”Der Standard”: 1. Elbasani – Një qytet si aset kulturor...
Lajme

Humbë jetë edhe një person në detin e Durrësit

Një pushues nga Bosnja ka ndërruar jetë mesditën e sotme, pasi dyshohet se ka pësuar arrest kardiak. Policia ka bërë të ditur se rreth orës 11:45, në lagjen nr.13,Durrës, shtetasi F.M., rreth 70 vjeç, banues në Bosnje, është futur në det dhe nuk është ndjerë mirë. Ai është nxjerrë nga...
ShowBiz

Robert Berisha: Ky është defekti më i madh i Nora Istrefit

Ata janë një nga çiftet më të lakmuara të shou-bizit shqiptar. Nora Istrefi dhe Robert Berisha në pamje të parë duken sikur s’kanë asnjë defekt, por i ftuar në “E Diell”, Roberti përmendi disa “ankesa” për Norën. Ai pohoi se mbante mend shumë momente të bukura si në fejesë ashtu...
Lajme

Liberalizimi i vizave për Kosovën, deklarohen nga zyra e BE’së

Me 18 korrik të vitit të kaluar Komisioni Evropian i dha dritën jeshile Kosovës sa i përket procesit të liberalizimit të vizave ,duke bërë të ditur se tashmë janë plotësuar dy kërkesat e mbetura për liberalizimin e vizave, konkretisht për ratifikimin e marrëveshjes së demarkacionit të kufirit me Malin e...
Lajme

Ulen çmimet në plazhet e jugut, shkak anulimet e rezervimeve

Anulimi i disa rezervimeve në jug ka bërë që të ulen disi çmimet e hoteleve dhe restoranteve në disa plazhe, por për qytetarët kostoja mbetet sërish e lartë. Jugu i Shqipërisë mbetet destinacioni më i populluar gjatë tre muajve të verës me turistë të huaj e vendas. Jo pak herë...
Lajme

Veseli, Hoti e Kusari në SHBA me ftesë të Kongresit Amerikan

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, me ftesë të Kongresit Amerikan, ka udhëtuar sot për në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Gjatë kësaj vizite në Washington, kryeparlamentari do të zhvillojë takime me përfaqësues të rëndësishëm të shtetit amerikan, senatorë, kongresistë dhe akterë të tjerë të jetës publike...
Interesante

Pse serbët i urrejnë shqiptarët: Shpjegon shkenctarja Stojanovic

Shkenctarja serbe Dubravka Stojanovic ka dhënë një deklaratë lidhur me pikëpamjen serbëve për shqiptarët. Stojanovic ka thënë se serbët kanë albanofobi, shkruan Gazeta Metro. “Albanofobia ose urrejtja ndaj shqiptarëve, është shumë e pranishme në Serbi. Albanofobia shprehet me stereotipe negative, me paragjykime dhe diskriminim ndaj pjesëtarëve të popullit shqiptar”, thotë...
1 2 3
Page 1 of 3