archive13 Korrik, 2019 - 23:01

Lajme

Florian Marku e nokauton kundërshtarin dhe fiton meçin

Florian Marku ka mbajtur premtimin duke e mposhtur me nokaut anglezin Tommy Broadbent në Londër. Ky ishte dueli i katërt i Markut në boksin profesionist, ku deri para këtij meçi kishte kishte tri fitore nga aq ndeshje. Pas matjeve që i kanë bërë dje, Floriani tha se “Ky djalë ka...
Sporti

Akil Gjakova fiton medaljen e artë në “GP Budapest 2019”

Akil Gjakova ka fituar medaljen e artë në Grand Prixin që po mbahet në Budapest të Hungarisë. Sukseset e xhudistëve kosovarë në arenën ndërkombëtare nuk kanë të ndalur. Një i tillë ka ardhur edhe sot (e shtunë) nga Grand Prixi që po mbahet në Budapest të Hungarisë. Është Akil Gjakova,...
Lajme

Hooper: Merkeli bllokoi planet e Thaçit dhe Vuçiqit për ndryshim kufijsh

“Vizita e presidentit francez, Emmanuel Macron (në Serbi) ka për qëllim konsolidimin e marrëdhënieve ndërshtetërore franko-serbe, por gjithashtu me detyrë gjetjen e një mundësie për rinovim të dialogut serbo-kosovar”, thotë James Hooper, ballkanolog dhe ish-diplomat i lartë amerikan. Në një intervistë për “Zërin e Amerikës” në gjuhën serbe, Hooper thotë...
ShowBiz

Si u bë kaq i pasur Vullnet Sefaja?

Vullnet Sefaja dhe grupi “Marigona” janë rikthyer edhe një herë, tani me këngën me titull “Ku je”, këngë kjo e lansuar para dy muajsh dhe që u mirëprit nga publiku. Grupi në fjalë janë krijues të shumë këngëve hite e që dëgjohen edhe sot e kësaj dite, andaj rikthimi i...
Lajme

Shtatorja e Adem Jasharit merr formë

Shtatorja e komandantit legjendar, Adem Jashari ka hyrë në procedurën e realizimit të shtatores në argjilë për t’u përfunduar pastaj në bronz. Kryetari i komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, ka njoftuar përmes llogarisë së tij në Facebook se pas finalizimit të shtatoreve të Shaban e Hamzës, edhe shtatorja e komandantit...
1 2
Page 1 of 2