archive11 Korrik, 2019 - 23:50

Lajme

Parashikimi i motit për dy ditët e ardhshme, përgatiteni çadrat

Meterologët paralajmërojnë mot të vranët dhe me shi edhe gjatë dy ditëve në vijim. Siç njofton Prishtina Weather temperaturat maksimale gjatë së premtës dhe së shtunës do të jenë 27 gradë Celsius, ndërsa ato minimale 7 gradë. Parashikimi i detajuar: 12.07.2019 – Pjesërisht vranët, me intervale më të gjata me...
Lajme

Jusuf Buxhovi: Lufta e UÇK’së nuk ka qenë e pastër

Historiani Jusuf Buxhovi, në një intervistë të emisionit Rubikon, u ftua të flas rreth disa temavë shumë të ndishme në opinionin publik. Kryesisht u diskutua rreth v.rasjes së 102 anëtarëve të LDK’së pas luftës dhe marrja e pushtetit nga UÇK’së pas luftës ishte një puç. Në intervistë e sipër, Buxhovi...
Lajme

Hahn propozohet prapë për komisionar të BE’së

Kancelarja austriake, Brigitte Bierlein, do të kandidojë komisionarin aktual të Bashkimit Evropian për Zgjerimin dhe Politikën e Fqinjësisë, Johannes Hahn, për të përfaqësuar përsëri Austrinë në përbërjen e re të Komisionit Evropian. Ish-ministri i Shkencës ka qënë komisionar i BE që nga viti 2010. Pas bisedimeve me partitë parlamentare, Bierlein...
Lajme

Gjendet pa shenja jete një i mitur në Fushë Kosovë

Një i mitur është gjetur pa shenja jete në rrugën “Xhemajl Mustafa” në Fushë Kosovë. Policia për rajonin e Prishtinës thotë se është njoftuar nga qytetarët për një trup të shtrirë afër një ndërtese dhe pas daljes në vendin e ngjarjes nga ekipet policore dhe mjekësore është konstatuar vdekja e...
Lajme

Një lajm i rëndësishëm për ata që jetojnë në Prishtinë

Për dy ditë me radhë sa në Prishtinë mbizotëroi mot me shi, rrugët e qytetit i bllokuan. U vështirësua kalimi i këmbësorëve dhe makinave. Të shumta ishin ankesat e qytetarëve drejt Komunës së Prishtinës për mos planifikim të mirë të kanalizimeve. Ani pse nuk ka kompetencë për vlerësimin e dëmeve,...
1 2 3
Page 1 of 3