archive10 Korrik, 2019 - 23:48

Op/Ed

Si pjestar i komunitetit rom, ndihem i ofenduar

Nga Denis Galushi Pak me parë e pash një storie në media për një të punësuar në Komunën e Kamenicës, si Drejtor i Financave, me shkollë të mesme të mjekësisë, dhe i papërgaditur profesionalisht, por mjafton që përsoni në fjalë të jetë nga komuniteti pakicë, n’këtë rast - romë! Si...
ShowBiz

Blinera Berisha nga Podujeva ka nevojë për ndihmën tuaj

Blinera Berisha është diagnostikuar me një sëmundje të rëndë. Berisha aktualisht gjendet për shërim në Turqi, ndërsa shërimi i saj ka kosto të papërballueshme për familjen e saj. Kjo e fundit ka kërkuar nga vullnetmirët që t’i dalin në ndihmë. Familjarët e të voglës Berisha kanë apeluar për ndihmë për...
Lajme

Kujdes: Policia po shqipton dënime me “metodë speciale”

Po vazhdon aksioni i Policisë së Kosovës, i cili ka filluar me 10 qershor, për pastrimin e trotuareve nga parkimet ilegale. Deri më tani janë shqiptuar mbi 2,000 gjoba dhe janë tërhequr rreth 100 automjete me “merimangë’’. Aksioni për gjobitjen dhe konfiskimin e veturave nga parkimet ilegale, që ka filluar...
Lajme

Furgoni përplaset me autobusin, 6 të vdekur dhe 8 të plagosur

Një furgon është përplasur me një autobus në Manisa të Turqisë, duke shkaktuar të paktën 6 të vdekur dhe 8 të plagosur. Agjencia e lajmeve “DHA” raporton se aksidenti i rëndë ndodhi pasditen e së mërkurës, rreth orës 18:30, në afërsi të distriktit Salihli. Sipas zyrës së guvernatorit të Manisas,...
ShowBiz

Moderatori i njohur braktisë televizionin, i bashkohet Radios së njohur

Një prej moderatorëve më të mirë që ka Kosova ka braktisur përfundimisht televizionin Dukagjini, për të kaluar në një prej radiove më të dëgjuara në Kosovë, siç është ‘Radio KFOR’ Jemi duke folur për Fisnik Zymin, ish prezantuesin e emisionit shumë të shikuar në vend ‘Dueli Sportiv’ shkruan AlbanienShow Lajmin...
Lajme

Shëngjini goditet nga një stuhi e fortë

Për më shumë se dy orë, Shëngjini është përfshirë nga një stuhi e fortë, e cila ka shkaktuar dëme të shumta materiale. Shumë tenda lokalesh, xhama automjetesh, por edhe karrige e tavolina janë rrëzuar nga era, e cila ka qenë tepër e fortë. Një prej banorëve thotë e nuk e...
1 2 3
Page 1 of 3