archive9 Korrik, 2019 - 15:26

Lajme

Tjetër lajm i madh nga Kadri Veseli

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur sot në takim ambasadorin e Norvegjisë nё Kosovë, Per Strand Sjaastad’s, kanë nënshkruar marrëveshje në vlerë prej 2.5 milionë eurosh për digjitalizimin e legjislacionit. Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur sot në takim ambasadorin e Norvegjisë...
ShowBiz

Me kë u martua Osmani i ”Stupcave”?

Osman Azemi konsiderohet si një ndër aktorët më të dashur për publikun kosovar. Karakteret që i përfaqëson nëpërmjet roleve janë mirëpritur çdo herë nga fansat e tij. Roli më i dashur për publikun mbetet ai i “Tetës Gjyli”, me të cilin shkakton mjaft të qeshura. Jo vetëm karriera e tij,...
Lajme

Aksident në autostradë, autobusi me targa të Kosovës del nga rruga

Një autobus pasagjerësh me targa të Kosovës është aksidentuar në autostradën Tiranë-Durrës në afërsi të Maminasit. Siç duhet edhe nga fotot, autobusi ka dalë nga rruga duke u përplasur me barrierat mbrojtëse të autostradës. Nuk raportohet për persona të lënduar, ndërsa aksidenti ka shkaktuar radhë të gjata automjetesh dhe trafik...
Lajme

“Turizmi në Shqipëri, i shtrenjtë dhe pa standarde”

Turistët e huaj, por edhe ata shqiptarë, përballen me çmime të larta krahasuar me shërbimin që u ofrohet përgjatë bregdetit shqiptar. Përfaqësuesi i Shoqatës së Turizmit në Shqipëri, Zak Topuzi, shpreh shqetësimin se stafi i kualifikuar më parë, tashmë ka emigruar duke sjellë një situatë të pafavorshme për turizmin. “Pjesa...
Lajme

Parashikimi i motit për ditën e sotme

Prishtina Weather njofton se java fillon me vranësira dhe mundësi për shtrëngata me shi, madje edhe temperaturat në rënie. Për ditën e martë parashihet paradite me kthjellime, e në vise të ulëta mundësi për mjegull/mjegullinë. Ditën kryesisht me vranësira, e priten zhvillime të shtrëngatave të shpërndara me shi. Temperatura maksimale...
Lajme

Milaim Zeka: Kurti po tradhëton elektoratin e Vetëvendosjes

Deputeti në Kuvendin e Kosovës, i cili sapo ka formuar partinë Euroatlantike, Milam Zeka është i ftuar sonte në emisionin DPT te Fidani në T7. Milaim Zeka ka thënë se kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti po tregohet i pa sinqertë me elektoratin e partisë së tij. “Ka me i...
Lajme

Anija e pafuqishme përballë stuhisë dhe dallgëve të mëdha

Anija gjigante italiane “Costa Deliziosa” është përfshirë nga stuhia e fuqishme dhe dallgët e trazuara në Venedik, ku për pak sa nuk është përplasur në afërsi të një shetitoreje përplot me turistë dhe anijet tjera të renditura në afërsi të portit. “E kemi shikuar se si po lëvizte në drejtimin...
1 2 3
Page 2 of 3