archive9 Korrik, 2019 - 23:25

Lajme

Serwer thotë se korrupsioni në Kosovë është diçka e zakonshme

Eksperti i Ballkanit Perëndimor, Daniel Serwer është deklaruar se Serbia nuk është akoma e gatshme që të arrijë një marrëveshje për njohjen e Kosovës, derisa ka thënë se Bashkimi Evropian duhet të ushtrojë presion ndaj dy shteteve. Derisa ka folur për dështimin e Samitit të Parisit, Serwer ka thënë se...
Sporti

Zyrtare / Gardiani i Kosovës i bashkohet dy herë kampionit të Evropës

Manchester City ka vendosur ta huazojë portierin e Kosovës, Arijanet Muriç për një sezon në Nottingham Forest Arijanet Muriç do ta kalojë sezonin 2019/20 në formë huazimi në Nottingham Forest. Përfaqësuesi kosovar e kaloi pjesën dërrmuese të sezonit të kaluar si rezervist tek Manchester City pasi në portë i padiskutueshëm...
Lajme

Sa paraqesin rrezik në trafik shoferët me patentë të blerë?

Nën dyshimet për parregullsi dhe “shitje të patentë shoferëve”, Policia e Kosovës ka arrestuar fundjavën e kaluar 23 persona, shumica prej tyre zyrtarë të Ministrisë së Infrastrukturës dhe persona tjerë të dyshuar për përfshirje në këtë rast. Sipas Policisë, dyshohet se të arrestuarit “u kanë mundësuar personave të interesuar që...
Lajme

Tjetër lajm i madh nga Kadri Veseli

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur sot në takim ambasadorin e Norvegjisë nё Kosovë, Per Strand Sjaastad’s, kanë nënshkruar marrëveshje në vlerë prej 2.5 milionë eurosh për digjitalizimin e legjislacionit. Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur sot në takim ambasadorin e Norvegjisë...
ShowBiz

Me kë u martua Osmani i ”Stupcave”?

Osman Azemi konsiderohet si një ndër aktorët më të dashur për publikun kosovar. Karakteret që i përfaqëson nëpërmjet roleve janë mirëpritur çdo herë nga fansat e tij. Roli më i dashur për publikun mbetet ai i “Tetës Gjyli”, me të cilin shkakton mjaft të qeshura. Jo vetëm karriera e tij,...
1 2
Page 1 of 2