archive8 Korrik, 2019 - 22:39

Lajme

Gjendet pa shenja një 57-vjeçar në banesë

Një 57-vjeçar është gjetur i pajetë nga bashkëshortja në banesën e tij, në qendër të qytetit të Korçës. Sipas policisë 57-vjeçari dyshohet t'i ketë dhënë fund jetës me armë zjarri. Policia po heton shkaqet që e çuan burrin drejt aktit fatal, raporton oranews. Nga dëshmitë e marra familjërëve, mësohet se...
ShowBiz

Gold i kundërpërgjigjet gazetarit kosovar

I menjëhershëm ishte reagimi i tij. Nuk iu deshën as pak minuta që Gold Ag tija kthejë përgjigjen gazetarit Xhevdet pozhari. Ky i fundit e komentoi klipin e fundit të këngëtarit ku shihen disa femra me bikini, raporton Gazeta Express. Duke e quajtur “haxhi”, Pozhari thotë se Goldi e ka...
Lajme

Përleshje masive në Fushë Kosovë, 6 persona bëhen për spital

Një përleshje masive ka ndodhur në fshatin Sllatinë të Fushë Kosovës ku janë lënduar gjashtë persona. Rastin e ka konfirmuar për Reporteri.net zëdhënësja e policisë për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti. “Rreth orës 15:30 kemi marrë informatën për një përleshje në fshatin Sllatinë, ku janë lënduar gjashtë persona. Të njëjtit...
précis

Shtëpia me libra u ndihmon fëmijëve të lulëzojnë

Një fëmijë që rritet në një shtëpi me të pakten 80 libra do të jetë më i mirë me shkronja e numra kur të rritet. Një bibliotekë në shtëpi rrit shkathtësitë e fëmijës në lexim e matematikë më shumë se një bibliotekë shkolle. Të rritesh në një shtëpi ku çmohet...
Fun

Të punësuarit me të ‘njofshëm’ në një institucion nuk e dinë si shkruhet “ë” dhe “ç” në kompjuter

Brenda një dite në Institutin Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, pranohen mostra për analiza të shumta. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës brenda një dite pranon të dhëna të shumta për analiza shëndetësore. Ky department i Mikrobiologjisë, nuk e ka fare problem nxerrjen e rezultateve për pacientët, shkruan...
1 2 3
Page 1 of 3