archive6 Korrik, 2019 - 23:44

Lajme

Nesër mot përvëlues në vendin tonë

Fundjava me mot të nxehtë dhe me diell. Javën e ardhshme priten reshje lokale shiu dhe rënie e theksuar e temperaturave. Fusha të presionit të lartë dhe rryma të nxehta ajrore nga Afrika veriore, do të shtrihen mbi rajon gjatë fundjavës, duke kushtëzuar një mot të nxehtë, stabil dhe kryesisht...
Lajme

Zvicra, me pasaportën më të fuqishme në botë

Zvicra, Japonia dhe Singapori, sipas hulumtimeve të fundit nga Henley & Partners, kanë pasaportat më të fuqishme, shkruan albinfo.ch. Këto dy vende aziatike janë në krye të listës për udhëtimin pa viza në 189 vende të botës. Kur bëhet fjalë për vendet e rajonit, Sllovenia është në vendin e dhjetë,...
Lajme

Lekaj thotë se do të ulen çmimet për homologim dhe do të thyhet monopoli

Kuvendi i Kosovës, para disa ditësh miratoi rezolutën për shërbimin e homologimit të veturave. Përmes kësaj rezolute kërkohet të shfuqizohet udhëzimi administrativ për procedurën për homologim të Ministrisë së Infrastrukturës, të fillojë plotësimi dhe ndryshimi i projektligjit për automjete si dhe në afat prej dy muajve të miratohet udhëzimi i...
ShowBiz

“Anywhere” nga Rita Ora e dëgjuar mbi 2.4 miliardë herë

Këngëtarja shqiptare e famshme ndërkombëtarisht, Rita Ora, i ka të shumta sukseset në industrinë e muzikës internacionale. Kënga e saj “Anywhere” e publikuar në vitin 2017, është njëra ndër këngët më të suksesshme të artistes Ora viteve të fundit. Kjo këngë tashmë është e dëgjuar mbi 2.4 miliardë herë në...
Sporti

Xhudistja Flaka Loxha, e artë në Sarajevë

Xhudistja e re, Flaka Loxha, ka arritur të sigurojë medaljen e artë në Kampionatin Evropian për Juniorë të mbajtur në Sarajevë. Gjatë garës, në kategorinë deri në 57 kg, ajo u desh të luftonte edhe me garuesen serbe, Marica Perishiq, të cilën e mposhti në gjysmëfinale për të arritur finalen...
Lajme

14 vendet ku mund të udhëtoni pa vizë me pasaportë të Kosovë

Shqipëria, Mali i Zi, Maqedonia Veriore, Serbia, Gambia, Senegali, Ishujt Kuk, Mikronezia, Niue, Dominika, Haiti, Ishujt Shën Vinsent, Ekuadori dhe Turqia. Shumica prej vendeve ku kosovarët mund të udhëtojnë pa kërkuar viza, janë vende të vogla ose ishuj në Oqeani. Sipas Indeksit “Henley Passport”, e cila është një uebfaqe e...
1 2 3 4
Page 1 of 4