archive5 Korrik, 2019 - 15:26

Sporti

Kryetari i FFK-së, Agim Ademi dënohet me nëntë muaj burg efektiv

Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK), Agim Ademi, është dënuar me nëntë muaj burgim efektiv, pasi është shpallur fajtor për njërën nga dy veprat penale me të cilat ngarkohej. Në aktgjykimin e shpallur të premten, Ademi është dënuar me nëntë muaj burgim efektiv, për veprën penale të detyrimit...
Interesante

Plaka i bën sehir nuses në kanaxheq, kamera filmon gjithçka

Një video e një kanagjeqi e publikuar në Twitter ka habitur të gjithë përdoruesit. Videoja e cila u publikua dje, tregon momentin kur një plakë duket se i bën sehir nuses në kanaxheq përderisa ajo ishte në valle, shkruan Gazeta Express. Plaka pret në këmbë derisa nusja afrohet dhe i...
Lajme

Çmimet e naftës shënuan rënie

Çmimet e naftës shënuan rënie mëngjesin e ditës së sotme. Kështu, treguesit referencë për naftën e papërpunuar, europiane, Brent, u tregtuan me 63.30 dollarë amerikanë për fuçi. Ndërsa treguesit referencë për naftën e papërpunuar, amerikane, WTI, ranë me 64 cent ose me 1.1 për qind dhe u tregtuan me 56.70...
Sporti

Muriqi ka vendosur ku do të luajë në edicionin e ri

Vedat Muriqi ka qenë njëri prej emrave më të përmendur gjatë kësaj vere. Fenerbahce, Galatasaray, Basaksehir e Toulouse kishin shprehur interesim për shërbimet e reprezentuesit kosovar. Por, Muriqi ka vendosur që të qëndrojë në Rizespor. Këtë gjë e ka konfirmuar vetë sulmuesi përmes rrjeteve sociale. “Unë do të qëndroj në...
Sporti

Bëhet i “gjallë” Jose Mourinho, ja çka thotë

Jose Mourinho është rikthyer të flas shkurt për të ardhmen e tij. Trajneri portugez është i papunë që nga dhjetori i vitit të kaluar, kur u shkarkua nga Manchester United, pas humbjes nga Liverpool. Gjatë këtyre muajve, ish trajneri i Interit është lidhur me shumë skuadra, por asgjë deri më...
1 2 3
Page 3 of 3