archive5 Korrik, 2019 - 23:30

Lajme

Rexhep Selimi ndjehet i zhgënjyer me Shpend Ahmetin: Të gjithë punuam në detaje që ai të fitojë

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi, në Blic Interview me Astrit Gashin, ka folur për qeverisjen e Prishtinës nga Shpend Ahmeti.Kur është pyetur se a është zhgënjyer nga kryetari i kryeqytetit, Selimi është përgjigjur pozitivisht. Ai ka thënë se personalisht, sikurse të gjithë në Lëvizjen Vetëvendosje, janë kujdesur edhe në...
ShowBiz

Zaimina Vasjari publikon imazhe ‘të nxehta’ nga pushimet

Këngëtarja e njohur, Zaimina Vasjari, është duke shijuar disa ditë të mira relaksi. Ajo në rrjetet sociale, ka publikuar së fundmi disa fotografi nga pushimet, duke treguar ndër të tjerash figurën e saj trupore. Në fotografinë e fundit që ajo ndau me ndjekësit, Vasjari u shfaq me bikini, ndërsa pozonte...
ShowBiz

Fatmir Limaj mirëpret në takim reperin Gold AG

Zëvendësministri i Kosovës, Famtir Limaj, ka mirëpritur sot (e premte) në takim reperin e njohur shqiptar, Gold AG. Këtë e bëri të ditur vet reperi me prejardhjenga Presheva, përmes një footgrafie të publikuar në rrjetet sociale. Dyshja shihen duke shtrënguardorën e njëri-tjetrit, teksa kanë bërë edhe një bisedë të gjatë...
Lajme

Aksident i rëndë në Fushë Kosovë

Një aksident komunikacioni ka ndodhur para pak çastesh mbi urën në dalje të Fushë Kosovës. Në aksident kanë qenë të përfshira dy vetura, ku veç dëmeve materiale, nuk ka pasur të lënduar. Si pasojë e aksidentit, janë krijuar kolona të gjata në dy rrugët që shpijnë në atë drejtim, në...
Lajme

“Evropa s’mund të pres më rreth zgjidhjes së çështjes Kosovë-Serbi”

Diplomati gjerman Wolfgang Ischinger, ka thënë se dy dekada pas përfundimit të luftës në Kosovë, një zgjidhje politike midis Prishtinës dhe Beogradit mbetet e paarritshme dhe një situatë frustruese në rajon. Ischingeri që njëherësh është kryetar  i Konferencës së Sigurisë së Mynihut, ka thënë se Marrëveshja e  Dejtonit është “shembull...
1 2 3
Page 1 of 3