archive4 Korrik, 2019 - 23:56

Lajme

Kurti: Amerika nuk lejoi copëtimin e Shqipërisë

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka uruar për Pavarësinë e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (ShBA). Por këtë urim Kurti e ka lidhur me temperaturat e larta që po mbretërojnë në Kosovë. Përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, Kurti ka shkruar se nuk e din se...
Biznes

Në Skoci kërkohen çobanë, paga 2 mijë euro

Ishulli i mrekullueshëm skocez North Ronalsdej ofron një rast interesant për punë. Puna ofrohet për barinj të interesuar për ruajtjen e një lloji të rrallë të deleve skoceze me emrin orkni. Kushti është që barinjtë të jenë me përvojë dhe të mund të kujdesen që delet të mbeten në kope,...
Lajme

Ja sa shkojnë temperaturat nesër e pasnesër në Kosovë

Moti me diell dhe me temperatura të larta po vazhdon në Kosovë. Sot temperatura më e lartë e ditës ka arritur në 34 gradë celsius, ndërsa nesër pritet të vazhdojë moti me diell. Temperatura maksimale e ditës nesër pritet të jetë 29 gradë celsius dhe nuk parashihet të ketë vranësira....
Lajme

Amerika ndriçon qiellin e Prishtinës me fishekzjarrë

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, ka përuruar hapjen e objektit e saj. Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA), ka ndriçuar qiellin e Prishtinës duke hedhur me qindra fishekzjarrë me rastin e hapjes së ambasadës së re të saj dhe 243-vjetorin e Ditës së Pavarësisë....
Lajme

Rrufeja godet një shtëpi në Pejë

Një shtëpi në Pejë është goditur nga rrufeja pasditen e sotme rreth orës 17:00. Përveç dëmeve material nuk raportohet për persona të lënduar. Portali ‘Telegrafi’ ka siguruar disa pamje nga vendi i ngjarjes. Kjo media raporton se në këtë shtëpi nuk ishte asnjë person brenda në momentin kur rrufeja ka...
Lajme

Kryeministri Haradinaj feston 4 Korrikun me ushtarët amerikanë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në Ditën e Pavarësisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës, është bashkuar për të festuar bashkë me ushtarët amerikanë në kampin Bondsteel. Ai ka thënë se ushtarët amerikanë i japin kuptim paqes e lirisë. “Nuk ka mënyrë më madhështore se të bashkohesh për Ditën e...
Sporti

“Gardiani” i Kosovës i bashkohet skuadrës së tij të re

Gjatë ditës së djeshme, Arijanet Muric publikoi një foto në Instagram duke treguar që është në Barcelonë e që fillimisht u mendua se shkoi për pushime. Por mesa duket arsyeja e vendndodhjes së tij në Spanjë është krejtësisht e ndryshme. Mediat në ishull raportojnë se portieri i Kosovës i është...
Lajme

Foto të rralla të luftës së Kosovës

Imazhet e tmerrit që përjetuan kosovarët gjatë luftës së vitit 1999 nga serbët po vazhdojnë t’i vuajnë edhe sot kur kanë kaluar 20 vite. Për gjenocidin dhe kr.imet e bëra në Kosovë, Serbia nuk e ka dhënë asnjë përgjegjësi. Pamje të shumta të popullit të Kosovës nëpër kampe qëndrimi brenda...
ShowBiz

Loredana ia sheh hajrin skandalit me paratë e zviceranes

Loredana Zefi është një ndër rep-artistet më të komentuara. Rep-artistja Loredana Zefi, së fundmi ka qenë ndër emrat më të komentuar në media. Por pavarësisht faktit që u përball me shumë ndodhi njëherësh, kjo nuk i largoj asnjëherë fansat e shumtë prej saj. Madje Loredanës i ndodhi e papritura e...
1 2
Page 1 of 2