archive3 Korrik, 2019 - 22:58

Lajme

Helmohen 45 ushtarë të FSK-së në Mitrovicë, Ministria e fshehu

Posa hëngrën ushqim, nisen problemet shëndetësore. Tek 45 ushtarë të FSK-së të kazermës, “Minatori” në Mitrovicë, u shfaqen ethet, temperatura, barkqitje, dhimbje të trupit dhe plogështi. Të njëjtit kërkuan trajtim shëndetësorë. E problemet e tyre më shëndetin u munduan t’i fshehin në Ministrinë e Mbrojtjes dhe në institucionet shëndetësore në...
Sporti

Djali i Arkanit kërkon të shtyhet meçi me Petrit Mazrekajn

Veljko Razhnatoviq – i cili është djali i kriminelit serb Arkan dhe i këngëtares serbe Ceca, pavarësisht se ka konfirmuar datën e meçit me boksierin nga Kosova, Petrit Mazrekaj, ka kërkuar që data të ndërrohet për shkak se dëshiron ta zhvilloi edhe një meç para se ti dal përballë Mazrekajt....
Lajme

Ish kampioni i Premierligës interesohet për Rashicën

Futbollisti kosovar pëlqehet nga klubi anglez Leicester City, por është i vendosur të qëndrojë në Bundesligë, së paku edhe një sezon. Milot Rashica e kaloi një sezon fantastik me Werder Bremenin. Ylli kosovar shkëlqeu mbi të gjitha në pjesën e dytë të sezonit, duke qenë njëri prej futbollistëve më të...
Lajme

Labi i shkon në zyrë kryeministrit për ditëlindje

Kryeministri Ramush Haradinaj sot feston ditëlindjen e 51-të. Me këtë rast ai ka marrë edhe një urim nga deputeti ferizajas, Labinot Tahiri, i cili e ka vizituar në zyre. “Pata kënaqësinë, poashtu, të pranoj edhe urimet më të mira nga deputeti Tahiri me rastin e ditëlindjes sime”, ka shkruar Haradinaj...
Lajme

Qershori 2019 thyen rekord, kjo ndodhi për herë të parë në botë

Qershori 2019, që është karakterizuar nga një valë e jashtëzakonshme të nxehti në Evropën Perëndimore, ka qenë muaji qershor më i nxehtë i regjistruar ndonjëherë, sipas të dhënave të publikuara sot. Sipas këtyre të dhënave të shërbimit europian Kopernikus mbi ndryshimin klimatik, termometri në muajin qershor ka treguar 0,1 gradë...
Lajme

Ky fshat nuk gjendet në Itali, por në një qosh të Kosovës

Komuna e Dragashit që gjenden në pjesën jugore të Kosovës është vend në një lartësi mbi detare mbi 1 mijë metra, ku edhe është vend shumë turistik dhe ka pamje mahnitëse. Njëri nga fshatrat e Dragashit është edhe fshati Shajne. Supozohet se emri i fshatit Shajne ka qenë Zolc. Me...
1 2
Page 1 of 2