archive2 Korrik, 2019 - 14:05

Lajme

29 vjet nga Deklarata Kushtetuese e 2 Korrikut

Sot bëhen 29 vjet që kur delegatët e atëhershëm të Kuvendit të Kosovës, miratuan Deklaratën Kushtetuese të pavarësisë së Kosovës, e njohur si Deklarata e 2 Korrikut. Në këtë ditë historike, Kosova është shpallur njësi e veçantë, në kuadër të federatës së atëhershme jugosllave. Deklarata Kushtetuese e 2 Korrikut të...
Lajme

Haradinaj shkon te rrobaqepësi për një arsye të veçantë

Kryeministri Ramush Haradinaj nuk e ka kaluar këtë mëngjes sikur ditët e tjera, pasi ka zgjedhur t’i vizitojë dy zejtarë të vjetër të Prishtinës. Vetë Haradinaj ka treguar se këtë mëngjes e ka ndarë me Hakiun dhe Naimin, dy rrobaqepësit më të mirë të Prishtinës, por jo për të qepur...
Sporti

Bayerni pa frena, ofron 100 milionë euro për yllin e Barcelonës

Gazetari i njohur spanjoll, Alfredo Martínez, ka bërë të ditur se Ousmane Dembele është rrugës për t’u larguar nga Barcelona. Sipas Alfredo Martínez të “Onda Cero”, Bayern Munich është duke u interesuar për Dembelen e Barcelonës, pasi që Leroy Sane nuk dëshiron të largohet nga Manchester City. Derisa për Griezmannin,...
Sporti

Futbollisti i Kosovës rikthehet në përgatitje me skuadrën, por e ardhmja e tij ende nën ‘mjegull’

Florent Hasani vazhdon të jetë njëri ndër futbollistët më premtues kosovarë. Ish-futbollisti i Trepçës'89 e ka shijuar një edicion fantastik në Hungari me Diosgyorin, raporton Zëri.info. Pas edicionit mbresëlënës, Hasani i ka shijuar pushimet e verës, derisa ka vizituar edhe vendlindjen e tij, Kosovën. Derisa pushimet mbaruan, Hasani tashmë është...
ShowBiz

Meda po bashkëpunon me këtë reper

Ka disa ditë që e ka paralajmëruar albumin e ri. E këngëtari Meda në këtë album siç duket e ka edhe një bashkëpunim, me një reper të njohur, ndër të parin në Kosovë. Fjala është për MC.Bekën. Në rrjetet sociale janë publikuar fotografi nga xhirimi i klipit, që pritet të...
Lajme

Gjenerali rus zbulon planin e qershorit 1999: Ishin 1100 parashutistë dhe 120 aeroplanë që prisnin urdhrin për luftë në Kosovë

Nikolai Viktorovich Staskov, projektuesi kryesor i “desantit rus” në Sllatinë në vitin 1999, thotë se urdhri për të fluturuar 120 aeroplanë do të ishte dhënë sikur të shkrepej vetëm një plumb ndaj forcave ruse, të cilat më 11 qershor të vitit 1999, jashtë komandës së KFOR-it morën kontrollin e Aeroportit...
1 2 3 4
Page 3 of 4