archive2 Korrik, 2019 - 18:11

Sporti

Gjendet trupi i Florijana Ismailit

Është gjetur trupi i pajetë i futbollistët shqiptare Florijana Ismaili. Zhytësit e zjarrfikësve kanë identifikuar trupin e pajetë të futbollistes shqiptare Florijana Ismaili. Gjetja – raporton Corriere di Como – u zhvillua në një zonë shumë të thellë të liqenit, jo shumë larg nga vendi ku u zhduk të shtunën...
Lajme

“Ua kemi treguar vendin atyre që donin të tregtonin me kufijtë – qofshin të brendshëm apo të jashtëm”

Gjykata Kushtetuese ditë më parë e ka shpallur anti-kushtetues ekipin negociator për dialog me Serbinë. Kryeministri Ramush Haradinaj, ka thënë Parlamenti duke votuar këtë delegacion ka pasur për mision – gjithëpërfshirjen. “…edhe sa herë dëmtohet gjithëpërfshirja dëmtohet kredibiliteti i atyre që përfaqësojnë Kosovën, e dini që 2/3 duhen për ta...
Sporti

I biri i Arkanit uron trajnerin e ri të Serbisë që e refuzoi përballjen me Kosovën: Je patriot i vërtetë, je serb me zemër të madhe

Veljko Raznatovic e uruar trajnerin e ri të Serbisë, Ljubisa Tumbakovic për postin e marrë dhe e ka konsideruar atë si një hero dhe patriot të madh pasi refuzoi ta drejtonte Malin e Zi në ndeshje me Kosovën, në kualifikimet e Evropianit 2020. Veljko Raznatovic, i biri i kriminelit serb,...
Lajme

Vendet në të cilat Kosova mund të udhëtojë pa viza

Ky është rezultati i një hulumtimi të kompanisë ‘Henley Passport Index”, që flet për fuqinë e pasaportave të shteteve të botës, bazuar në ‘lirinë e lëvizjes së bartësit të një pasaporte në shtete të ndryshme, pa pasur nevojë për vizë’. Pas Kosovës, në vendin e 101, janë Bangladeshi, Eritrea, Libani...
Lajme

Kosnett u bën thirrje Haradinajt e Lekajt t’i japin fund shpejt monopolit të homologimit të veturave

Kundër monopolit në fushën e homologimit ka dalë edhe Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë. Ambasadori amerikan në Prishtinë, Philip Kosnett, ka thënë se ndan të njëjtat shqetësime sikurse BE-ja dhe Autoriteti i Konkurrencës rreth monopolit në fushën e homologimit dhe kontrollimit teknik. Ai ka thënë se...
1 2 3 4
Page 2 of 4