archive2 Korrik, 2019 - 23:39

Sporti

Vjen reagimi edhe i presidentit të FIFA’s për vdekjen e Florijanës

Presidenti i Federatës së Futbollit Botëror (FIFA), Gianni Infantino, ka shprehur ngushëllime për vdekjen e futbollistes shqiptare të Zvicrës, Florijana Ismailit, duke theksuar se vdekja tragjike e 24-vjeçares është moment shumë i trishtueshëm për futbollin botëror. Trupi i pajetë i futbollistes shqiptare të Zvicrës dhe Young Boys, Florijana Ismailit, u...
Lajme

Fillon punën eurodeputetja e parë shqiptare

Eurodeputetja e parë shqiptare në histori, Arba Kokalari, ka qenë e pranishme në seancën e parë prej zgjedhjeve të majit. “Prej sot jam zyrtarisht një anëtare e Parlamentit Europian”, ka thënë Kokalari. Kokalari ka dalur haptazi kundër partive ekstreme që po përfaqësohen në Parlamentin Europian. Ajo thotë se nuk e...
Lajme

Veseli: Zemrat dhe mendjet tona janë me familjen Ismaili

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka shprehur ngushëllime pas vdekjes së futbollistes zë Zvicrës me prejardhje shqiptare, Floriana Ismaili. “Zemrat dhe mendjet tona janë me familjen Ismaili, që humbi vajzën Florianën. Ngushëllime familjes, të gjithë miqve dhe sportdashësve”....
Sporti

Gjendet trupi i Florijana Ismailit

Është gjetur trupi i pajetë i futbollistët shqiptare Florijana Ismaili. Zhytësit e zjarrfikësve kanë identifikuar trupin e pajetë të futbollistes shqiptare Florijana Ismaili. Gjetja – raporton Corriere di Como – u zhvillua në një zonë shumë të thellë të liqenit, jo shumë larg nga vendi ku u zhduk të shtunën...
Lajme

“Ua kemi treguar vendin atyre që donin të tregtonin me kufijtë – qofshin të brendshëm apo të jashtëm”

Gjykata Kushtetuese ditë më parë e ka shpallur anti-kushtetues ekipin negociator për dialog me Serbinë. Kryeministri Ramush Haradinaj, ka thënë Parlamenti duke votuar këtë delegacion ka pasur për mision – gjithëpërfshirjen. “…edhe sa herë dëmtohet gjithëpërfshirja dëmtohet kredibiliteti i atyre që përfaqësojnë Kosovën, e dini që 2/3 duhen për ta...
1 2 3
Page 1 of 3