archive1 Korrik, 2019 - 23:47

Sporti

Spanja ia mohon sportistëve kosovarë pjesëmarrjen, u propozon të paraqiten si pjesë e Serbisë

Spanja ia ka ndaluar pjesëmarrjen sportistëve kosovarë në ‘Lojërat Botërore të Sportit’ që fillojnë të martën në Tortosa të Katalonisë, shkruan ‘Ebredigital’ dhe ‘ElNacional’. Sipas këtyre dy mediumeve, kosovarët kanë kërkuar leje për të marrë pjesë me flamurin e Kosovës por ata nuk kanë marrë asnjë përgjigjie. Spanja i kishte...
Sporti

E bujshme: Vedat Muriqi transferohet tek gjiganti evropian

Vedat Muriqi e ka gjetur gjuhën e përbashkët me gjigantin turk nga Stambolli, pritet marrëveshja në mes të klubeve, Galatasaray dhe Rizespor. Nga sezoni i ardhshëm Vedat Muriqi do ta veshë fanellën e Galatasarayt. Sulmuesi kosovar ka arritur marrëveshje me gjigantin nga Stambolli. Këtë e ka bërë të ditur menaxheri...
Lajme

Ndërron jetë ushtari i KFOR’it në Prishtinë

Një ushtar gjerman i KFOR-it, është gjetur i vdekur në mëngjesin së hënës në Prishtinë. Sipas Bundeswehr.de, shkaku i vdekjes ende nuk dihet por supozohet se mund të jetë vdekje e natyrshme. Një ekip është duke hetuar rrethanat që kanë quar deri te ndarja nga jeta e ushtarit gjerman, transmeton...
Lajme

Presidenti Thaçi dërgon në Kuvend rezolutë për bashkimin e Luginës me Kosovën

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ia ka dërguar Kuvendit të Kosovës për shqyrtim dhe miratim një draft-rezolutë për kërkesat e shqiptarëve të Luginës së Preshevës. “Duke marrë parasysh kërkesat e vazhdueshme të shqiptarëve të Luginës së Preshevës, drejtuar institucioneve të Republikës së Kosovës, që të ndihmojë në mbrojtjen dhe përmirësimin...
Lajme

Kryeministri që shkoi për të notuar dhe s’u kthye kurrë më

Më 17 dhjetor 1967, Harold Holt kryeministri i Australisë shkoi për një notim në plazh dhe nuk u kthye kurrëm. Kjo është një nga misteret më të mëdha të gjitha kohërave, që ka vënë shumë pikëpytejte por asnjëherë ndonjë gjë reale, e cila do t’i jepte fund këtij diskutimi. Supozohet...
Lajme

Shikoni çfarë heqin shqiptarët për të kaluar kufirin në Angli

Një ngjarje e rëndë është shënuar pasditen e djeshme në portin e Bilbaos në Spanjë. Tre adoleshentë nga Shqipëria kanë tentuar të hipin në tragetin që të sjell në Angli, nëpërmjet kanaleve kulluese nëntokësore, por për fat të keq në kanal ka pasur lëndë kimike helmuese dhe të rinjtë janë...
1 2 3 4
Page 1 of 4