archiveKorrik 2019

Op/Ed

Kur s’ju pëlqen Shqipëria, pse vini more?

Nga Erjona Rusi Ndersa avioni i afrohej Rinasit, degjoj nje shqiptare nga keto qe jeton ne Angli: Sa qytet i shemtuar eshte (referuar Tiranes). Nje pyetje kam per ju qe vini çdo vere: Kur sju pelqen, pse ktheheni more? Na lini rehat neve qe jetojme ketu ne kete “shemtine” tone....
Lajme

Kadri Veseli shijon alpet përrallore shqiptare

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, ka bërë të ditur se do të jetë nesër pjesë e festës ”Mirësevini në Alpet Shqiptare”, ngjarje kjo e cila zhvillohet në Guci. Veseli përmes facebook ka ftuar edhe bashkatdhetarët që përveç bregdetit, të mos lënë pa shijuar edhe alpet e mrekullueshme shqiptare, njofton Klan...
Lajme

Labinoti 36 vjeçar është diagnostifikuar me dëmtim të rëndë të melqisë dhe ka nevojë për ndihmën tuaj

LABINOT MAXHARRAJ 36 vjeçar, ëdhtë diagnostifikuar me sëmundjen – DËMTIM I RËNDË I MELQISË. Diagnoza: CARCINOMA HEPATOCELULARIS IN LOCO CIRRHOTICA VARICES OESOPHAGEI gr. II-III. Trajtimi i kësaj sëmundje duhet të bëhet jashtë vendit, trajtimi është i kushtueshëm dhe familja nuk mund ta përballoj këtë shumë. Bashkangjitur keni raportet e mjekëve...
Lajme

Deputeti shqiptar marton motrën, toka mbulohet e gjitha me para

Në familjen e deputetit Ylli Shehu ka pasur dasmë pasi është martuar motra e tij. Dasma është mbajtur në një ambient të hapur në fshatin Buzmadhe të Kukësit, rrethuar nga malet dhe gjelbërimi. Motra e Shehut është martuar me një dasmë tradicionale me plot njerëz e lekë që hidheshin gjatë...
Lajme

Serbët i shesin shtëpitë që ua ndërtoi Qeveria e Kosovës

Shtëpitë që u ndërtuan për serbët, tani po shiten me pronë, me çmime marramendëse, raporton T7. Ishin rregulluar deri në enterier. 20 mijë euro kushtoi vetëm një. Por, tani këto shtëpi që u ishin bërë gati serbëve për t’u kthyer, janë demoluar plotësisht. Dhe jo vetëm. Disa banorë shqiptarë, në...
Lajme

Tërnava niset në haxh: A ban me folë çka du?

Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava, është nisur për në haxh bashkë me më shumë se 1000 haxhinjë. Para gazetarëve, Tërnava fillimisht ka thënë se ‘a mundem me folë çka të du”. “A keni me vetë diçka a unë me folë çka t’du”, ka thënë Tërnava, shkruan Periskopi. Tërnava ka thënë...
1 2 3 72
Page 1 of 72