archive28 Qershor, 2019 - 23:12

ShowBiz

Adelina Ismaili vjen me një urim të veçant për fitoren e Anton Qunit

Gazetat serbe shkruajnë se ‘një skandal i pafat’ ka ndodhur në Kosovë nga ‘rebelja’ nga Serbia, Irina Jovanka. Anton Quni është zgjedhur sot kryetar i degës së LDK’së në Prizren, ndërsa këngëtarja Adelina Ismaili e ka uruar menjëherë. Adelina e ka uruar përmes një postimin në Facebook Qunin pak minuta...
ShowBiz

“Mimoza Llastica” në politikë

“Mimoza llastica” është rikthyer sërish. Personazhi aq i dashur në filmin shqiptar, Zhaklina Dhimojani tashmë është anëtare e Këshillit Bashkiak të Himarës. Kjo u bë e ditur nga kryeministri Edi Rama gjatë një takimi me simpatizantë të PS në Himarë. Vitet kanë kaluar dhe Zhaklina sot një grua e martuar...
Sporti

Stadiumi Fadil Vokrri në ballinën e faqës zyrtare të UEFA’s

Raundi parakualifikues i Ligës së Kampionëve këtë vit po zhvillohet në Kosovë. Kampionët e katër shteteve, Kosovës, Andorrës, Gjibraltarit dhe San Marinos po marrin pjesë në raundin parakualifikues, shkruan Gazeta Sheshi. Feronikeli dhe Santa Coloma janë në finalen e madhe të raundit parakualifikues. Fituesi i këtij dueli do të luaj...
Lajme

Anton Quni e mposht Driton Selmanajn, merr kreun e LDK’së në Prizren

Lidhja Demokratike e Kosovës, mes tensioneve të shumta, është duke vazhduar që të mbajë procesin e brendshëm zgjedhor. E nga Kuvendi Zgjedhor i mbajtur në Prizren, delegatët e kësaj partie kanë zgjedhur për kryetar të LDK-së në Prizren, deputetin e ish-ushtarakun e UÇK-së Anton Qunin. Quni fitoi karshi kolegut të...
Sporti

Celina bëhet ‘5 milionësh’

Yllit të Kosovës, Bersant Celina i është rritur vlera. Pas super paraqitjeve që kishte te Swansea City, Celina tashmë do vlej për 200 përqind më shumë. 22 vjeçari tashmë do ketë vlerën 5 milionë euro nga faqja e njohur ‘Transfermarkt’, transmeton Olle. Celina edicionin e fundit ka bërë 38 paraqitje...
Lajme

Ky shtet europian ka shënuar rekord të ri të temperaturave të larta

Franca ka arritur temperaturën më të lartë të regjistruar ndonjëherë prej 44.3 gradë celsius, mes një vale të nxehtë në Evropë. Regjistri i ri u mat në qytetin jugor të Carpentras. Regjistrimi i mëparshëm ishte 44.1C gjatë një valë të nxehtë në 2003, raporton “Bbc”, transmeton lajmi.net. Shkollat ​​janë mbyllur...
1 2 3
Page 1 of 3