archive27 Qershor, 2019 - 23:07

Lajme

Ramiz Lladrovci: Me i thënë dikujt kam me të rreh, e rrehi

Kryetari i Drenasit, Ramiz Lladrovci ka bërë sërish “shou” në një nga emisionet televizive. Ndërsa ka folur për akuzat që janë bërë ndaj tij për shantazhe ndaj personave të ndryshëm, ka thënë se ai kurrë nuk ka shantazhuar e as nuk shantazhon, por se nëse i thotë dikujt se do...
Sporti

Prishtina nuk ia del, barazon ndaj St Joseph’s

Prishtina nuk ka arritur më shumë se një barazim 1-1 para tifozëve të vet ndaj St Joseph’s në kuadër të Ligës së Evropës. Prishtina e nisi e mirë takimin duke sulmuar kundërshtarin dhe e gjeti golin pas 28 minutave lojë. Ishte sulmuesi i ardhur nga Flamurtari, Alban Shillova që u...
Lajme

Milaim Zeka: Thaçi, sa herë të dojë, të gjithë i rrëzon

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Milaim Zeka, ka komentuar vendimin e Gjykatës Kushtetuese të Kosovë e cila e shpalli Ekipin Negociator jokushtetues. Zeka ka theksuar se Hashim Thaçi sa herë të do të gjithë i rrëzon. “U nis me hajgare, vazhdoi me inate e ndërskamsa, e perfundoi me turp. Thaçi...
Lajme

Si i kanë punët shqiptarët në Zvicër?

Këtë fundjavë, në Cyrih “vjen” festivali Alba-Festival, sipas organizatorëve, spektakli më i madh shqiptar që ka parë Evropa ndonjëherë. Një rast i mirë ky për gazetarin e radios SRF Marc Lehman që në emisionin e tij “Tagesgespräch” dy njohësve të komunitetit t`ua drejtojë pyetjen: Si i ka punët komuniteti i...
Auto

Rusi i famshëm, Vitaly Zdorovetskiy bëri shqiponjën me duar në eventin e organizuar nga “Merakli t’kerreve”

Është mbajtur në Kosovë një prej ngjarjeve më të madhe të automobilizmit, të organizuar nga grupi i rrjetit social në Facebook “Marakli t’kerreve” dhe atij ndërkombëtar “One Life Rally”. Disa nga këta të fundit kanë ardhur ekstra nga disa vende të ndryshme të botës. I pranishëm në event ka qenë...
Sporti

Fillon ndeshja, Prishtina kërkon fitore ndaj St Josephs

Ka filluar ndeshja e parakualifikimeve për në Europa League ndërmjet Prishtinëa dhe St Josephs. Prishtina në këtë ndeshje ka hyr me formacion 4-2-3-1 për dallim nga mysafirët që kanë startuar me sistemin 4-3-3. Kujtojmë që kjo është ndeshja e shtatë për Prishtinën në garat ndërkombëtare dhe e para në shtëpi,...
Lajme

Kushtetuesja aprovon kërkesën e LDK’së dhe VV’së: Ekipi negociator është antikushtetues

Gjykata Kushtetuese e Republikës së Kosovës, ka vendosur rreth kërkesës së parashtruar nga deputetët e opozitës, Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Vetëvendosjes për Ligjin për Dialogun. Gjykata Kushtetuese ka vlerësuar se kërkesa e bërë nga deputetë është pranuar, dhe se delegacioni shtetëror i cili është themeluar me Ligjin e kontestuar...
1 2 3
Page 1 of 3