archive25 Qershor, 2019 - 23:37

Lajme

Piqet Franca, temperatura deri në 45 gradë

Rekordet e temperaturave të larta, të cilat zakonisht shënohen në pjesën e dytë të korrikut ose në fillim të gushtit, pritet të thyhen në disa pjesë të Evropës gjatë kësaj jave pasi një valë e pashembullt dhe potencialisht vdekjeprurëse e vapës do ta përfshijë kontinentin, thonë meteorologët. Ekspertët e motit...
Lajme

Super lajm për ata që dëshirojnë me punu në Gjermani

Të premten e ardhshme Këshilli Federal do të trajtojë paketën e migracionit. Në fillim të qershorit ajo kaloi në Bundestag me disa ndryshime të vogla. Javën e parë të qershorit Ligji për migracionin e fuqisë punëtore të kualifikuar kaloi në parlamentin gjerman. Më 28 qershor ai do të trajtohet edhe...
Sporti

Feronikeli – Lincoln, përfundoi pjesa e parë

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes parakualifikuese në Ligën e Kampionëve ndërmjet Feronikelit dhe Lincolnit. Kampionia e Kosovës e mbylli pjesën e parë me epërsi 1-0. Golin e vetëm e shënoi Hoti në minutën e tretë, kurse dy raste të mira shënimi nuk i shfrytëzuan Silva dhe Dabiqaj. /Epoka...
ShowBiz

E tmerrshme: Ja si i ka mbushur te pasmet Belinda e ‘Xing’

Të premten u zhvillua emisioni ‘Xing me Ermalin’ ku ishin të ftuar disa nga vajzat më seksi të Shqipërisë. E pranishme në këtë emision verorë ishte edhe velina shqiptare Belinda Dragoti, e cila ra në sy shumë gjatë emisionit, shkruan AlbanienShow Por ajo që ra në sy nuk ishte talenti...
Sporti

Operohet me sukses Arbër Zeneli

Arbër Zeneli është operuar me sukses. Ylli i Kosovës, Arbër Zeneli është operuar me sukses. Ai kishte pësuar lëndim të rëndë në ligamentet e gjurit në ballafaqimin ndaj Malit të Zi në qershor, transmeton lajmi.net. “Operimi shkoi mirë. Fjalët e juaja dhe përkrahja me dedikimin tim do të më kthejnë...
Lajme

Një bombë misterioze ka shpërthyer në Gjermani

Një krater 10 metra i thellë është shfaqur në një fushë në Gjermaninë Qëndrore. Krateri dyshohet se u shkaktua nga një bombë e Luftës së Dytë Botërore, që shpërtheu në mesnatë. Policia tha të hënën se krateri u zbulua të dielën pasdite në afërsi të Limburg-ut dhe se nuk kishte...
1 2 3
Page 1 of 3