archive24 Qershor, 2019 - 23:51

Lajme

A e dini sa shqiptarë jetojnë në Kroaci? – Mësojeni numrin e saktë

Deputetja shqiptare në Parlamentin e Kroacisë, Ermina Lekaj-Përlaskaj, ka thënë se pjesa dërmuese e shqiptarëve që jetojnë në Kroaci janë të përqendruar në Perfekturën e Zagrebit, por numër të madh ka edhe në zonat bregdetare. Lekaj-Përlaskaj ka thënë se shqiptarët në Kroaci kryesisht merren me zeje të ndryshme, duke dominuar...
Lajme

Një burrë nga Gjakova tenton t’i japë fund jetës

Misioni i Policisë së Kosovës është të ofroj zbatim të ligjit në mënyrë profesionale, efektive dhe efikase. Por një nga objektivat strategjike të Policisë është edhe “të mbroj jetën dhe pronën”. Dhe pikërisht këtë të fundit ka bërë komandanti i Policisë rajonale të Gjakovës, Kristë Gjoka ku së bashku me...
ShowBiz

Befason “Miss Serbia”, e bën shqiponjën midis Kosovës

Në një organizim ku është zgjedhur ‘Miss Freedom of the World’, kanë marrë pjesë vajza nga vendet e ndryshme të rajonit dhe me gjerë. E pranishme në këtë ngjarje ishte edhe Miss Serbia, e cila ka bërë shqiponjën. Në disa fotografi ajo shihet mes Miss Kosovës dhe Miss Shqipërisë....
Sporti

Boksieri Patriot Behrami arrin çerekfinalen në Minsk

Boksieri kosovar, Patriot Behrami, ka arritur një fitore të rëndësishme në Lojërat Evropiane të Minskut, duke mposhtur italianin Vincenzo Mangiacapre. Ai tash ka kaluar në çerekfinale të kategorisë deri në 69 kilogramë. Behrami fitoi me rezultat 3 me 2 ndaj fituesit të medaljes së bronztë të Lojërave Olimpike “Londra 2012”....
Lajme

Kosova, populli i varfër me politikanë milionerë

Edhe pas dy dekadash që nga përfundimi i luftës, Kosova nuk po mund të stabilizohet ekonomikisht. Të dhënat tregojnë që niveli i papunësisë, është ende i lartë, e për rrjedhojë edhe ekonomitë familjare, nga kjo perspektivë, mbeten përgjithësisht të varfra. Megjithatë, politikanët vendorë, nuk e kanë vuajtur këtë krizë. Një...
1 2 3
Page 1 of 3