archive23 Qershor, 2019 - 23:25

ShowBiz

Rikthehet Vali Corleone: Taksën ndaj Serbisë e vendosa unë

Është rikthyer Vali Corleone! Ai ka qenë pjesë e emisionit n’Kosovë Show. I pyetur për shumë çështje, gjilanasi ka pohuar, ndër të tjera, se e ka në kontroll botën. Vali Corleone gjithashtu ka deklaruar se vendosja e taksës ndaj mallrave nga Serbia ka qenë propozim i tij. “Taksën me Serbinë...
Lajme

Mësohet se cili është problemi kryesor pse Kosovës nuk po i hiqen vizat

Pas konkluzave të Këshillit të Ministrave të Bashkimit Evropian për liberalizimin e vizave për Kosovën, kryetarja e komisionit për Integrime Evropiane, Blerta Deliu-Kodra vlerëson se Kosova nuk do duhej të ballafaqohej me kritere të reja për heqjen e vizave. Ndërsa, njohës të integimeve nga shoqëria civile konsiderojnë se deri në...
Sporti

Të hënën në “90plus” vijnë dy mysafirë shumë të veçantë

Të hënën në emisionin “90plus” të autorit Adem Haliti, mysafirët e radhës janë, Gazmend Haliti, trajneri i përfaqësueses së Kosovës për grupmoshat U15, Xhevdet Llumnica, ish futbollist i Prishtinës, raporton Korrespodenti. Xhevdet Llumnica ishte edhe pjesë e Lojës së Yjeve, në të cilën luajtën futbollistët aktiv dhe veteranë më të...
1 2 3
Page 1 of 3