archive22 Qershor, 2019 - 23:47

Shëndeti

“Njerëzit e natës” janë më inteligjentë

Flini dhe zgjoheni vonë? Shkenca sapo zbuloi diçka të mrekullueshme për ju. Ka një cilësi të rrallë tek ‘njerëzit e natës’. Nëse ju zë gjumi vonë, do të thotë se jeni inteligjentë. Ky është përfundimi i një studimi mbi aftësinë krijuese të mendjes, që zbuloi se ndryshe nga ç’besohet, njerëzit...
Fun

Kështu u freskuan lopët në liqenin e Batllavës gjatë ditës

Gjatë ditës së sotme në vend kanë mbretëruar temperatura të larta. Qytetarët e Kosovës kanë gjetur hapësira për freskim në pishina, e madje disa kanë shkuar edhe në plazhet e Shqipërisë ose Malit të Zi. E si pasojë e temperaturave të larta, dhe kafshët kanë qenë në kërkim të një...
Sporti

Presidenti Thaçi: Përjetësisht krenar me Majlindën

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, ka thënë se Medalja e Artë në Lojërat Olimpike në Minsk, fituar nga Majlinda Kelmendi, është historike për Kosovën, njofton Klan Kosova. Përmes një postimi në Facebook, Thaçi tha se Kelmendi është personifikim i fitores së përhershme dhe i historisë së suksesit ndërkombëtar të Kosovës....
Sporti

Driton Kuka: Majlinda e artë, Kosova mbi të gjitha

Driton Kuka e ka uruar Majlinda Kelmendin për medaljen e artë të fituar në Minsk të Bjellorusi. Xhudistja kosovare e ka mposhtur në finale Natalia Kuziutina nga Rusia, për ta fituar kështu medaljen e artë. Trajneri kosovar në xhudo e ka përgëzuar Majlindën për triumfin në Lojërat e dyta Evropiane...
Sporti

Ky televizion në Kosovë e transmeton live finalen e Majlinda Kelmendit

Kosova ka siguruar dy medalje olimpike në Lojërat Olimpike Verore që po mbahen në Minsk të Bjellorusisë. Majlinda Kelmendi dhe Nora Gjakova kanë arritur në finale në kategorinë -52 kilogramë dhe në -57 kg. Kampionia Olimpike Majlinda Kelmendi, në finale do të përballet me rusen, Natalia Kuziutina, kategoria -52 kilogramë....
1 2 3
Page 1 of 3