archive21 Qershor, 2019 - 23:52

Sporti

Këto janë fjalët e para të Florent Musliajt pasi iu bashkua Kosovës

Florent Muslija edhe zyrtarisht i është bashkuar Kosovës. Ai do të jetë pjesë e “Dardanëve” në ndeshjet e shtatorit kundër Anglisë dhe Çekisë. Kombëtarja e Kosovës në futboll do të përforcohet edhe me një futbollist tjetër të talentuar. Bëhet fjalë për mesfushorin ofensivë të Hannoverit, Florent Muslija, i cili edhe...
Sporti

Kosova parakalon në lojërat evropian “Minsk 2019”

Në një atmosferë të bukur sportive, është duke u zhvilluar ceremonia e hapjes së Lojërave Olimpike “Minsk2019”, transmeton RTKlive. Sportistë nga shumë vende të Evropës, njerëz të sportit, personalitet shtetërore, përfshirë edhe presidentin e vendit tonë, Hashim Thaçin, po marrin pjesë në këtë eveniment të madh sportive të Kontinentitet të...
Sporti

Florent Muslija së shpejti pritet t’i bashkohet Kosovës

Kombëtarja e Kosovës në futboll do të përforcohet edhe me një futbollist tjetër të talentuar. Bëhet fjalë për mesfushorin ofensiv të Hannoverit, Florent Muslija, ka mësuar të premten “Sporti në KTV”. Burimet brenda Federatës i kanë thënë televizionit se kryetari Agim Ademi ka udhëtuar drejt Gjermanisë për t’u takuar me...
Lajme

Çfarë tha Blerim Devolli për takimin në jaht me Shpend Ahmetin?

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e PDK-së, Bekim Haxhiu në raportimin para Komisionit Hetimor për Telkomin, ka pyetur drejtuesih e korporatës “Z-Mobile” Blerim Devolli, për lidhjet me politikanët e vendit.Haxhiu, ka pyetur Devollin se a ka ndikuar në ndonjë marrëveshje i pari i kryeqytetit Shpend Ahmeti, në një...
Lajme

Rifat Jashari takon Vasfije Krasniqin, ajo shpërthen në lot

Baca Rifat (Rifat Jashari), sot vizitoi ekspozitën e QKRMT-së “Bëhu fytyra ime” të realizuar nga autorja Eliza Hoxha e cila po qendron e hapur në Muzeun e Kosovës në kujtim dhe nderim të viktimave të dhunës seksuale gjatë luftës në Kosovë, transmeton KultPlus. Ai takoi Vasfie Krasniqi – Goodman të cilës...
Lajme

Haradinaj nuk ua prish rehatinë ministrave të vetë me aktakuza

Kryeministri Haradinaj nuk e ka ndërmend t’ua tregojë derën bashkëpartiakëve të tij ministra mbi të cilët rëndojnë aktakuza. Ka thënë se nuk ndikohet nga veprimet e partnerëve të koalicionit, teksa ka përmendur edhe kalkulimet që bëjnë të tjerët, shkruan sot Koha Ditore. Haradinaj e ka zbritur në rrafsh partiak punën...
1 2 3
Page 1 of 3